Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Riga Symphony 2017

Sv 10.12.2017 17:00
Lielā Ģilde
Jau kopš 2012.gada mūsu valsts galvaspilsētā norisinās kupli ģimenes svētki. Riga Symphony festivāls pulcē bērnus un jauniešus no visām pasaules malām, kuri šogad no 7. līdz 12. decembrim, ne tikai kvalitatīvi piepildīs savu ikdienu ar krāšņiem piedzīvojumiem, bet arī iegūs jaunas zināšanas vokālajā un skatuves mākslā, kā arī prezentēs savu radošo darbību starptautiskā arēnā.

Pateicoties festivāla atbalstītāju draudzīgajam atbalstam starptautiskais vokālais festivāls Riga Symphony vairāku gadu garumā ir veiksmīgi organizējis bērnu un jauniešu vokālās mūzikas festivālu, kas katru gadu Ziemassvētku laikā Rīgā pulcē vairākus simtus talantīgus un jaunus izpildītājus, producentus, vokālos pedagogus un jau atzītus mūzikas meistarus. Arī šogad festivāls turpina savu darbību ar lielākiem apjomiem, turpinot piesaistīt dalībniekus un viesus. Viesi ieradīsies no vairāk nekā 28 pasaules valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Krievijas, Kazahstānas, Armēnijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Vācijas, Itālijas, Spānijas, Lielbritānijas, Francijas, Vācijas, Maķedonijas, Bulgārijas, Serbijas, Maltas, Izraēlas, Beļģijas, Dānijas, Turcijas, ASV un Nigērijas. 

Riga Symphony ir festivāls, kas veicina un attīsta neformālās radošās izglītības iespējas Latvijā starptautiskā līmenī. Galvenie darbības virzieni ir starptautisku festivālu un meistarklašu organizēšana, kā arī festivāls kalpot par starptautiska mēroga platformu jaunajiem izpildītājiem, kā arī veicināt populārās, tradicionālās, un akadēmiskās dziedāšanas žanru, stiprināt starptautiskās attiecības un radošus kontaktus, iesaistīt dažādu tautību jauniešus Latvijas un Baltijas valstu kultūras mantojuma popularizēšanā, dodot iespēju parādīt savu meistarību un savai kultūrai raksturīgās iezīmes.  Viens no festivāla mērķiem ir attīstīt radošās izpausmes mūzikas jomā – radot jaunus izpildījumus, skanējumus un mūzikas novirzienus. Festivāla organizatori lepojas, ka tik cēlam mērķim, pilsēta Rīga kalpos kā iedvesmas avots.

Riga Symphony 2017 tiks atklāts šī gada 7.decembrī ar siltu labdarības koncertu vēsturiski nozīmīgā vietā - Svētā Pētera baznīcā. Vairāk nekā 150 dalībnieki no dažādās pasaules valstīm 18 uzvedumos atainos un apkopos vispasaules Ziemassvētku tradīcijas. Šādā veidā, festivāla organizatori vēlas izcelt un vairot festivāla viesu un apmeklētāju sirdīs tādas vis-pasaulīgas vērtības kā labestība un gaišums, kuras mūsdienu ikdienas rūpēs ir nepieciešamas. Festivāla atklāšanu noslēgs draudzīgs vakars a/c Lido, kur dalībnieki pietuvināsies latviešu tradicionālās virtuves garšām un ar personīgo video sveicienu iepazīstinās citus dalībniekus ar savas valsts kultūru un īpatnībām.

Festivāla otrā un trešā diena būs viena no atbildīgākajām un izšķirošākajām dalībniekiem. Uzstājoties sešās vokālās mūzikas nominācijās (populārās, akadēmiskās, džeza, folkloras, latviešu komponistu un oriģinālās jeb pašu-sacerētās mūzikas nominācijās), bērni un jaunieši rādīs savu darbu un sniegumu, sacenšoties par labākā dziedātāja tituliem kādā no sešām nominācijām, vai arī par festivāla galveno balvu – Grand Prix, kuras uzvarētājs sava talanta attīstībai saņems 1000 eiro.

Tā kā festivāla organizatori rūpējas ne tikai par dalībnieku radošajām izpausmēm, bet arī par to, lai konstanti veicinātu jaunu zināšanu un iespaidu apguvi, festivāla dalībniekiem tiek nodrošināta iespēja piedalīties meistarklasēs, kuras vada atzīti mākslinieki un pasniedzēji visā pasaulē. Meistarklašu tēmās ir dažādas, sākot ar vokālās mūzikas tehnikas izmantošanu līdz pat producentu darbībai, skatuves uzstāšanās mākslai un sevis prezentēšanai sabiedrībā.

Festivāla galvenais un svinīgākais notikumus ir apbalvošanas ceremonija un krāšņs Galā koncerts, kurš norisināsies šī gada 10.decembrī Lielās Ģildes lielajā zālē. Galā koncerts ir īpašs notikums, kurā uzstājas tikai spēcīgākie un labākie no visiem tā gada dalībniekiem, tādēļ festivālu ir aizraujoši skatīties ne tikai pieredzējušam mūziķim, bet arī mūzikas pasākumu cienītājiem un ģimenēm ar radošiem bērniem. Galā koncerta laikā norisināsies arī festivāla virsotnes punkts – sešu Grand Prix nominantu cīņa par festivāla galveno balvu. Saspringtā, bet tomēr bagātīgu balsu un neaizmirstamu uzstāšanos laikā, žūrija tiešajā ēterā izvēlēsies un paziņos Riga Symphony 2017 uzvarētāju.

Ņemot vērā to, ka festivāls atbalsta visu bērnu un jauniešu daiļradi, festivāla viesu un dalībnieku vidū festivāla organizatori aicina piedalīties bērnus un jauniešus ar ierobežotām iespējām vai no bērnu namiem. Vairāku gadu garumā, festivāla organizatori ir ārkārtīgi priecīgi, ka ir spējuši sagādāt iespēju un atbalstu bērniem un jauniešiem, kas ir nonākuši grūtībās, šo pieredzi un iespaidus no dalības tik lielā un krāšņā pasākumā.

Riga Symphony ik gadu attīstās piesaistot arvien vairāk atbalstītāju, kā arī kuplinot dalībnieku rindas ar stiprākiem un kontrastainākiem dalībniekiem. Radīt kvalitatīvu mūziku un veicināt labu, daudzpusīgu un auglīgu vidi mūzikas nozares attīstībai jauniešu vidū, kuri, jāatzīmē, ir mūsu kultūras mantojuma nesēji un radītāji nākotnē.

Vairāk informācijas: http://rigasymphony.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
Riga Symphony 2017 Sv 10.12.2017 17:00 Lielā Ģilde
Noticis
Der zināt

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: latviešu
Bezmaksas ieeja: līdz 7 gadu vecumam
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 16:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Norises vieta
Amatu 6, Rīga Latvija
Organizators
EIROPAS BĒRNU MŪZIKAS CENTRS
Skolas iela 34-16 Rīga LV1001 Rīga