Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Irina Allegrova / Ирина Аллегрова

Se 17.12.2016 19:00
Arēna Rīga
10.60 - 60.60
*Iekļaujot norises vietas apkalpošanas maksu
EUROSHOW PROMOTER EUROPE PIEDĀVĀ:
IRINA AĻEGROVA: PĀRLĀDĒŠANA. PĀRDZIMŠANA. «KRIEVIJAS ESTRĀDES IMPERATORES» JAUNĀ PROGRAMMA 
17.decembrī  Arēnā Rīga

2016. gada 17.decembrī Arēnā Rīga Krievijas federācijas Tautas māksliniece Irina Aļegrova iepazīstinās ar savu jauno programmu “Irina Aļegrova. Pārlādēšana. Pārdzimšana”. 2012. gadā dziedātāja, kuras daiļrade aptver veselu laikmetu – no Leonīda Utjosova orķestra līdz “American Music Awards” un pašai sava mūzikas zīmola radīšanai –,paziņoja, ka ir nodziedājusi visu, ko vēlējusies nodziedāt, un gatava pamest skatuvi.  Tomēr leģendārajai dziedātājai, kuru mēs ilgus gadus esam saukuši vienkārši par “imperatori”, nenācās ilgi “gulēt uz lauriem”. Izdarījusi māksliniecisku pauzi un atteikusies no pagājušā, Irina Aļegrova guva jaunu iedvesmu. Radās jaunas idejas, jaunas dziesmas, dziedātājai pievienojās jauni mūziķi, kuri sev līdzi nesa jaunu skanējumu, un šīs vispārējās atjaunotnes rezultāts ir programma “Irina Aļegrova. Pārlādēšana. Pārdzimšana”. Tajā dziedātāja savas publikas priekšā stājas jaunā gaismā, atklājot tai pilnīgi negaidītas sava daudzveidīgā muzikālā talanta šķautnes. Līdzās pavisam svaigām, vēl nekad publikas priekšā nedziedātām dziesmām, skan tautas iemīļoti hiti – taču jaunā, brīžiem pilnīgi neierastā lasījumā. Irina Aļegrova ir sasniegusi jaunu mākslinieciskās atklātības līmeni, vienlaikus saglabājot galveno – savu dvēseles dāsnumu un plašo, patiešām unikālo balsi, kas spēj piepildīt pat vislielāko telpu.
 
“Un nevajag zvanīt 03, tā jau ir iekšā:
Pārlādēšana, pārdzimšana,
Kaut kas lūzīs, kas paliks, kas mainīsies.
Pārlādēšana, atbrīvošanās!
Dzīve sākas, tagad tik sākas šais mirkļos...”


Tā varētu tulkot titulhita piedziedājumu jaunajā programmā, ko piedāvā Irina Aļegrova, māksliniece, kuru bez šaubīšanās varam saukt par “laikmeta dziedoni”. Irina Aļegrova ir armēņu teātra režisora un ar operdziedātājas balsi apveltītas aktrises meita, kas absolvējusi klasisko padomju estrādes dziedātāja skolu, kurā ietilpst gan pamatīga muzikālā izglītība, gan darbs klasiskās mūzikas orķestros, gan neskaitāmi vokālie konkursi un festivāli, kuros sniegumu vērtēja barga un bezkaislīga žūrija. Pirms iegūt tiesības saukties par patstāvīgu dziedātāju, septiņdesmitajos gados bija jāizdzīvo gari nerimstoša darba gadi, jākļūst par “universālo kareivi” mākslas dienestā.       

1970. gadā Irina Aļegrova sāka strādāt Erevānas orķestrī, uzstājās kopā ar dažādiem muzikālajiem kolektīviem, bija koncertmeistare horeogrāfijas skolā, darbojās Leonīda Utjosova vadītajā orķestrī un (kopā ar Igoru Taļkovu un Ludmilu Senčinu) Margaritas Terehovas muzikālajā teātrī, dziedāja vokāli instrumentālos ansambļos, uzvarēja virknē vissavienības konkursu... Tas viss notika vēl pirms tam, kad viņu – kopā ar grupu “Eļektroklub” – iepazina plašāka publika.  

Tieši šeit slēpjas pirmās pašmāju popmūzikas unikalitāte. Šā žanra pionieri bija cilvēki ar konservatorijas izglītību, cilvēki, kas desmitiem tūkstošus stundu bija pavadījuši, spēlēdami Rahmaņinova un Šopēna mūziku, dažādu konkursu laureāti. Turklāt viņi bija raduši daudz un smagi strādāt – orķestros un vokāli instrumentālajos ansambļos, teātros un varietē, strādāt caurām dienām un par spīti visam. Tieši tāpēc pret tādiem cilvēkiem kā Irina Aļegrova laiks ir bezspēcīgs. Četru gadu desmitu laikā, kopš skan viņas balss, ir uzradušies un pazuduši simtiem dziedātāju un muzikālu grupu. Pazibēja – un izgaisa nebūtībā. Turpretim Irina Aļegrova turpina dziedāt, darboties, attīstīties, mainīties, radīt jaunu mūziku.

Irinas Aļegrovas solokarjera sākās 1990. gadā. Divus gadus vēlāk viņa stadionā “Oļimpijskij” sniedz pa pieciem solokoncertiem trīs dienās. 1994. gadā viņai tiek piešķirts Krievijas labākās popdziedātājas tituls un prēmija “Ovācija”. 1995. gadā Irina Aļegrova ieraksta savu otro disku un uzstājas Kremlī (starp citu, tajā pašā 1995. gadā Irina, kurai tolaik ir tikai 43 gadi, kļūst par jaunu vecmāmiņu). Pēc tam dziedātājai sākās “imperatores laiki” – Aļegrova sāka sadarboties ar Igoru Krutoju un publikai tika piedāvātas viņas visslavenākās dziesmas. 2002. gadā Krievijas Federācijas Kultūras ministrija piešķir Irinai Aļegrovai Krievijas Nopelniem bagātās mākslinieces goda nosaukumu. 2004. gadā dziedātāja par labdarību saņem Rubīna Krusta ordeni. 2007. ir jubilejas gads, Irinai aprit 55. Uz viņas koncertiem Valsts Kremļa pilī visas biļetes ir izpārdotas. Pirmais kanāls ēterā laiž filmu “Irinas Aļegrovas nomaldījusies zvaigzne”. Aļegrovas un Grigorija Ļepsa duets uzvarm Muz-TV prēmijas nominācijā “Labākais duets”. 2010. gada janvārī Irinai par izciliem mākslinieciskajiem panākumiem ar Krievijas prezidenta rīkojumu tiek piešķirts Krievijas Tautas mākslinieces goda nosaukums. 2012. gadā dziedātāja paziņo, ka viņai laiks atstāt skatuvi un izsludina atvadu tūri. Visi koncerti dažādās Krievijas un ārvalstu pilsētās ir izpārdoti. Irinas Aļegrovas atvadas no publikas ievelkas divu gadu garumā – viņa atkārto viesizrāžu turneju, turklāt programmā negaidīti parādās jaunas dziesmas. Un 2015. gadā Irina sāk gatavot “Pārlādēšanu”... 

Apbrīnojami, bet šajā ilggadīgajā, blīvajā un piesātinātajā radošajā grafikā nav iespējams atrast burtiski nevienu pašu mēnesi dīkstāvei, krīzei vai regresam. Iespējams, savai programmai piešķirdama nosaukumu “Pārlādēšana”, Aļegrova ir pakļāvusies modernām tendencēm. Pārlādēšana parasti seko stagnācijai, bet Irinas Aļegrovas darbā tai vienkārši nav vietas. Irinai ir 64 gadi, viņa ir jauna, spēkpilna, jaunas iedvesmas pildīta – un, kā vienmēr, gatava “uzspridzināt” koncertzāles un likt publikai vētraini aplaudēt, smieties un raudāt.         

Biļetes: www.bilesuserviss.lv
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Irina Allegrova / Ирина Аллегрова Se 17.12.2016 19:00 Arēna Rīga 10.60 - 60.60
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 6 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Norises vieta
Skanstes iela 21 Rīga Latvija
Organizators
Euroshow promoter Europe, SIA
Aleksandra Čaka 136 - 23 LV-1012 Rīga