Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Kamerkoris DREVŅERUSSKIJ RASPEV / Камерный хор ДРЕВНЕРУССКИЙ РАСПЕВ

Tr 29.03.2017 19:00
Rīgas Doms
Producentu kompānija DIART Studio 29. martā Rigas Domā organizē unikāla kolektīva – Maskavas Patriarhāta kāmerkora “Drevņerusskij raspev” - vienīgo koncertu.

Šis koncerts bez šaubām kļūst par lielu notikumu Latvijas mūzikas dzīvē, kā notika arī iepriekšējos gados. Par koristiem saka “Divpadsmit dziedošie apustuļi”.

Priekšnesuma programmā – XVI-XVII gadsimtu senkrievu dievkalpojumu dziedājumi, un jau trešo reizi Rigā skanās senās bizantijas dziedājumi Svētā Afona kalna solista mūka tēva Jakova izpildījumā.

“Drevņerusskij raspev” dibināja Anatolijs Grindenko 1983. gadā Trīsvienības un Svētā Sergijā Laurā. 1985. gadā tas bija reorganizēts Maskavas Patriarhāta izdevniecības nodaļas korī. Tas ir ātzīts kā viens no vadošajiem Krievijas kolektīviem. Par savu galveno misiju kolektīvs uzskata ta “alfabēta” atjaunošanu, ar kuru palīdzību ir iespējams krievu antīkās mākslas valodas saprašana un tās atgriešanās savā pilnībā dzīvaja dievjkalpojumu praksē.

Pasaules mediju atsauksmēs koris izdarīja apvērsumu priekšstatā par krievu mūziku. Agrāk tas bija bāzēts tikai uz pēdējo divu gadsimtu komponistu skolas panākumiem, un tajā pašā laikā milīzgs kultūras slānis, ne mazāk nozīmīgs priekš pasaules kultūras, kā senkrievu glezniecIba, bija aiz iekavām.

“Mūsu koncerti ir kā misionāru darbība. Tie ir tikšanās, sarunas un kopīgā lūgšana,” - saka Anatolijs Grindenko.

Koris bija turnejos Austrijā, Apvienotajā Karalistē, UngArijā, Izraēlā, Spānijā, Islandē, Polijā, Serbijā, ASV, Francijā, Finlandijā, Sveicē un citās valstīs. 2012. gadā koris pieņēma dalibu festivālos «La Folle Journee» Spānijā, Francijā, Japānā.

15 albūmu, kas tika ierakstīti pazīstamās studijās («Opus 111», «Harmonia Mundi») ir atzīmēti ar startptautiskās mūzikas kritikas augstākajām godalgām.

Visu balsu harmoniska saskaņa, kas izveidojusies vairāk nekā divdesmit gadu ilgajā „Drevņerusskij raspev” pastāvēšanas laikā, rūpīgi pārbaudīts repertuārs, tīrs gluži vai pirmatnējs skanējums... Krievu garīgās mūzikas melodiskums, lūgšanas pilnība ir kora pasaules mēroga slavas pamatā.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
Kamerkoris DREVŅERUSSKIJ RASPEV / Камерный хор ДРЕВНЕРУССКИЙ РАСПЕВ Tr 29.03.2017 19:00 Rīgas Doms
Noticis
Der zināt

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: krievu, grieķu
Bezmaksas ieeja: līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~1h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Herdera laukums 6 Rīga Latvija
Organizators
DIART STUDIO
DIART STUDIO
Ozolciema iela 20 k-1 - 21 Rīga LV1058 Rīga