Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Festivāls WINTERFEST. GEORGIJS OSOKINS (klavieres) un kamerorķestris AMADEUS.

Sv 06.11.2016 19:00
Lielā Ģilde
20.00 - 50.00
Svētdien, 2016. gadā 6. novembrī pl. 19:00
Lielajā Ģildē
17. Starptautiskā Friderika Šopēna pianistu konkursa (Varšavā) diplomands
GEORGIJS OSOKINS (klavieres)
un Polijas radio kamerorķestris AMADEUS (Polija)
Diriģente – Agņeška Dučmala (Agnieszka Duczmal)

Programma: F.Šopēns – Pirmais klavierkoncerts mi minorā, M. Musorgskis – “Izstādes gleznas”

Pirmo reizi Rīgā uzstāsies dievu mīlulis AMADEUS – lieliskais Polijas Radio kamerorķestris, kopā ar Latvijas un Polijas publikas mīluli pianistu Georgiju Osokinu aicinot uz koncertu, kura programmā būs divi visu mīlēti skaņdarbi.

Polijas radio kamerorķestris AMADEUS, ko 1968. gadā izveidojusi  Agņeška Dučmala, ir kļuvis par vienu no izcilākajiem mūslaiku orķestriem, kas savā dzimtenē ir vispieprasītākais. Specializējies atskaņot savu nacionālo mūziku, tas pirmatskaņojis daudzus mūsdienu poļu komponistu darbus. Radio studijā orķestris ir ieskaņojis dažādu laikmetu mūziku – no baroka līdz mūsdienu skaņdarbiem – vairāk nekā 10 000 minūšu garumā. Neskaitāmi daudz reižu orķestris ir uzstājies koncertos, kurus translējis Polijas radio, bet orķestra ieraksti ir izdoti vairāk nekā 50 kompaktdiskos. AMADEUS ir viesojies gan daudzās Eiropas valstīs, gan Amerikas Savienotajās valstīs, gan Kanādā, Meksikā, Brazīlijā, Taivānā un Japānā, sadarbojoties  ar pasaulslaveniem solistiem un uzstājoties tādās lielās koncertzālēs kā Amsterdamas Concertgebouw un Berlīnes filharmonija, kā arī Minhenes un Sanktpēterburgas skaistajās koncertzāles.

Diriģente Agņeška Dučmala  ir apbrīnojama māksliniece. 1968.gadā, vēl būdama studente, viņa izveidoja  kamerorķestri AMADEUS, kuru joprojām vada. Viņa ir pirmā sieviete, kura diriģējusi Milānas operteātrī La Scala. Viņas panākumi starptautiskajos konkursos ir acīmredzami. To vidū īpaši izceļas Karajana Sudraba medaļa Jauniešu orķestru konkursā 1976. gadā Berlīnē. Viņai ir arī ļoti skaists tituls – La donna del mondo 1982 (Pasaules sieviete). Par izciliem sasniegumiem kultūrā viņai to piešķīris Itālijas prezidents. Agņeška Dučmala ir Poznaņas Valsts mūzikas koledžas absolvente, strādājusi Poznaņas Valsts filharmonijas orķestrī un Poznaņas operā, kā arī diriģējusi citus pazīstamus orķestrus. 

Georgijs Osokins iet savu ceļu mūzikā. Viņam ir 21 gads. Viņš absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas skolu, kur, tāpat kā vecākais brālis Andrejs, mācījies pie sava tēva Sergeja Osokina. Georgijs apmeklējis arī profesora Mihaila Voskresenska klasi Maskavas konservatorijā, bet šobrīd ir Ņujorkas Džuljarda skolas students.
Desmit gadu vecumā Georgijs pirmo reizi uzstājās kopā ar orķestri. Panākumi nāca ātri. Viņš kļuva par laureātu 9. Starptautiskajā Aleksandra Skrjabina konkursā Parīzē, kā arī saņēma Friderika Šopēna balvu 22. Starptautiskajā konkursā Moncā (Itālijā). 2014. gada augustā Georgijs uzvarēja Friderika Šopēna 9. Starptautiskajā Jauno pianistu konkursā Ķīnā, kur viņa uzstāšanos augstu novērtēja Dmitrijs Baškirovs. Georgijs ir uzstājies Francijā, Itālijā, Vācijā, Polijā, Japānā, Igaunijā un Lietuvā, ieguvis arī Latvijas Kultūras ministrijas balvu.
2015. gads Georgijam nesa spožus panākumus: viņš iekļuva finālistu desmitniekā 17. Starptautiskajā Friderika Šopēna pianistu konkursa Varšavā un saņēma diplomu. Jaunais mūziķis kļuva par konkursa atklājumu, kritiķi akcentēja viņa vienreizīgumu un spēli bez aizspriedumiem. Turklāt dalība konkursā pavēra ceļu vērienīgai starptautiskajai darbībai un vēl lielākai atpazīstamībai – Georgijs jau ir saņēmis gan piedāvājumus parakstīt līgumus ar vairākām koncertaģentūrām, gan uzaicinājumus uzstāties ārzemēs un ieskaņot solo albumus. Georgija pirmais albums jau ir iznācis.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Festivāls WINTERFEST. GEORGIJS OSOKINS (klavieres) un kamerorķestris AMADEUS. Sv 06.11.2016 19:00 Lielā Ģilde 20.00 - 50.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Norises vieta
Amatu 6, Rīga Latvija
Organizators
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
Jāņa iela 3 Rīga LV - 1050 Rīga