Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Festivāls ARTISSIMO. TAIKO DRUMMERS (bungas, Japāna)

Ot 04.07.2017 20:00
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
10.00 - 70.00
Otrdien, 2017. gada 4.jūlijā pl.20.00
Dzintaru koncertzālē
TAIKO DRUMMERS (bundzinieku ansamblis, Japāna)

 
Sacīt, ka taiko ir vienkārši lielas, vēderainas bungas, nozīmē neko nepateikt. Taiko – tas ir mistisks instruments ar gandrīz divtūkstoš gadu ilgu vēsturi. Šajās bungās iemiesojusies dievišķā un vienreizējā balss, kas skanējusi imperatoru pilīs, tempļos, teātros, pļaujas un kara laukos. Bungu korpusam allaž izvēlas pašus lielākos kokus, bet membrānas īpašā veidā tiek izgatavotas no govju ādām

Taiko – tā ir gan mūzika sitaminstrumentiem, gan arī pats bundzinieku grupas spēles veids. Mūsdienu taiko spēles stils izveidojās pagājušā gadsimta 50. gadu sākumā  un kļuva tik populārs, ka šobrīd Japānā darbojas ap 5000 taiko grupu.

Šīs grupas apvieno tradicionālo sitaminstrumentu kolorītu ar bambusa flautu un stīgu instrumentu skaņām Skaņas un kustības sintēze  rada emocionāli un enerģētiski  spēcīgas un neparastas kompozīcijas.

Mūs apciemo taiko grupa, kuru dibinājis un vada Džodži Hirota – viens no pašiem lieliskākajiem japāņu mūziķiem: bungu virtuozs, flautists, komponists un dziedonis. Šobrīd Hirota dzīvo Anglijā un skaitās Pītera Geibriela (Peter Gabriel) galma mūziķis.

Džodži Hirota dzimis Japānas ziemeļos. Kopš septiņu gadu vecuma sācis spēlēt bungas. Studējis Kioto Mākslas universitātē,  strādājis Red Buddha teātrī un Lindsay Kemp Dance Company gan kā perkusionists, gan kā vadītājs. 1991.gadā par mūziku izrādei Onnagata apbalvots ar Time Out Award. Daudz koncertējis arī Eiropā, ASV, Kanādā, Dienvidamerikā un Japānā.

Hirota ieskaņojis četrus solo albumus – Sahasurara, Wheel of Fortune, Rain Forest Dream un The Gate. Piedalījies WOMAD (World of Music and Dance) festivālos. Uzstājies Londonas Queen Elizabeth Hall, spēlējis kopā ar BBC Concert Orchestra, ar Seattle Creative Orchestra (ASV), Terem-kvartet Krievijā, kā solists sadarbojies ar Karalisko Šekspīra kompāniju (Royal Shakespeare Company) izrādē Makbets. Hirota ir mūzikas autors vairākām Āfrikai veltītām filmām britu TV seriālā Survival, kā arī režisora Kendži Mijazavas (Kenji Miyazawa) filmai Crossing the snow (šī filma tika rādīta Vispasaules Televīzijas samitā Riodežaneiro). 2004. gadā Hirotam tika piešķirta īpaša balva par ieguldījumu japāņu kultūras izplatīšanā.

Kopā ar Džodži Hirotu šajā ansamblī spēlē talantīgākie bundzinieki, kuri,  tāpat kā viņu vadītājs, dzīvo Anglijā. Šo meistaru koncerti ir izpārdoti vienmēr un visur – gan Vemblija stadionā Londonā, gan WOMAD festivālā Korejā.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Festivāls ARTISSIMO. TAIKO DRUMMERS (bungas, Japāna) Ot 04.07.2017 20:00 Dzintaru koncertzāle, Jūrmala 10.00 - 70.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 5 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h

Norises vieta
Turaidas iela 1 Jūrmala Latvija
Organizators
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
HERMAŅA BRAUNA FONDS SIA
Jāņa iela 3 LV - 1050 Rīga