Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

NITE JEWEL un COLIN SELF koncerts

Se 23.09.2017 21:00 - Sv 24.09.2017 03:00
Teātra nams Jūras vārti
7.00
Teātra nama “Jūras vārti” Jaunās zāles rudens cēliens sāksies 23. septembrī, kad savas Eiropas turnejas ietvaros ar koncertu Ventspilī viesosies elektroniskās popmūzikas māksliniece Ramona Gonzalesa (Ramona Gonzalez) jeb “Nite Jewel” un mūziķis, performanču mākslinieks Kolins Selfs (Colin Self).

Ramona Gonzalesa ir dziedātāja un dziesmu autore no Losandželosas Amerikas Savienotajās Valstīs. Jau gandrīz desmit gadus mūziķe pazīstama ar skatuves vārdu “Nite Jewel”. Nekautrējoties no savas patikas pret pagājušā gadsmita astoņdesmito un deviņdesmito gadu mūziku un Meraiju Keriju (Mariah Carey) un Dženetu Džeksoni (Janet Jackson) saucot par iecienītākajām izpildītājām, Ramona kopā ar dzīvesbiedru (“Ariel Pink`s Haunted Graffiti” ģitāristu Koulu Grīfu-Nīlu (Cole Greif-Neill)) ap 2008. gadu sāka radīt savu mūziku. Izmantojot astoņu celiņu kasešu rakstītāju, tapa pirmās “ekstāzes, emociju un grūtību” iedvesmotās dziesmas, veidojot debijas albuma “Good Evening” pamatu. Ceļš no mūzikas radīšanas Losandželosas mākslas galeriju noformējuma vajadzībām uz Eiropas festivāliem bija sācies. Tostarp, pazīstamais režisors Noa Baumbahs (Noah Baumbach) pamanīja un skaņdarbu “Suburbia” iekļāva savas filmas “Greenberg” muzikālajā noformējumā.

Lai arī iesākumā nudien “Nite Jewel” krietni lielāku popularitātes vilni piedzīvoja Eiropā nevis Ziemeļamerikā, ar sekojošajiem albumiem “One Second” un “Liquid Cool”, regulāru sadarbību ar citiem mūziķiem (“Dam-Funk”, Džūliju Holteri (Julia Holter) un citiem) un cienījamo izdevniecību “Secretly Canadian” māksliniece sāka izpelnīties uzmanību arī pašas mājās. Koncerti, atrašanās par mūziku rakstošo mediju redzeslokā, jau pieminētās radošās sadarbības, bet vienlaikus pastāvīgā mainība no dziesmas uz dziesmu, no albuma uz albuma tā arī neļauj klausītājiem atvieglot savu dzīvi un ierindot “Nite Jewel” daiļradi kādā žanra rāmī. Elektroniskā, guļamistabas, lo-fi popmūzika, salīdzinājumi ar “Aaliyah”, Robinu Gatrī (Robin Guthrie), “Cult Jam”, Džesiju Lanzu (Jessy Lanza) un “Junior Boys”, kā arī mākslinieces pašas piesauktās radošās ietekmes – tas viss lai paliek atsauču mednieku ziņā.

“Dziesma par mīlestību māksliniekam nozīmē ko vairāk par dziesmu par attiecībām ar citu cilvēku. Tā ir arī dziesma par mīlestību pašam pret sevi, savu dzīvi, savu darbu. “Real High” (“Nite Jewel” jaunākais, maija sākumā klajā nākušais albums – aut.) uz to skatās šādi un atrod vairāk jautājumu nekā atbilžu.” Ramonas pašas piesauktie neskaitāmie jautājumi, iespējams, vislabāk raksturo un skaidro viņas radošos meklējumus. Tā dēvētā “uzticamākā balss mūzikā” – medijs “Pitchfork”, “Nite Jewel” svaigāko veikumu sauc par līdz šim koncentrētāko, kurā “senas skaņas dažādos kontekstos darbojas kā priecīgas nostaļģijas izziņa”.


Mākslinieks Kolins Selfs, kurš apgalvo, ka šāds ir viņa vārds arī pasē un tāpēc nav latviskojams kā Kolins Pats vai Kolins Sev, savā muzikālajā daiļradē izmanto balsi, ķermeni un datora programmatūras piedāvātās iespējas. Rezultātā veidojas jauna, pavisam neparasta telpa, kurā robežšķirtne starp cilvēka apziņu un tehnoloģijām tiek pastāvīgi izaicināta, velkot to atkal un atkal, un atkal no jauna. Kolina mūzika ir kā vērojums par cilvēka balss izmaiņu radīto iespaidu, un tajā jaušamas gan atsauces uz seksualitātes izpausmju sabiedrībā un kultūrā, kā arī attiecībās ar varu pētošo jeb ‘queer’ teoriju, gan liturģisko rituālu, gan ‘trap’ žanram raksturīgo ritmiku, gan elektroakustisko skaņas dizainu. Bērnībā un tīņa gados Selfs apguvis klavieru, klarnetes un trompetes spēli, taču mācības neturpināja akadēmiskā līmenī. Pats viņš šādu izvēli šobrīd apsveic, kādā intervijā atzīstoties jūtamies vairāk piederīgs t. s. ‘riot grrrl’ mentalitātei nevis klasisku muzikālo izglītību ieguvušo lokam.

Kolina Selfa performances allaž ir emocionāli un fiziski piesātinātas, māksliniekam tajās vienlaikus demonstrējot savas balss virtuozitāti, horeogrāfiskās idejas un skaņradi ar elektroniskajiem palīglīdzekļiem. Rezultātā publika kļūst par neatvairāmas pārvērtību izrādes lieciniekiem.

K. Selfs regulāri uzstājas dažādās pasaules mākslas galerijās. No pagrīdes margināļu pulcēšanās vietām līdz PS1 MoMA jeb Ņujorkas Modernās mākslas muzeja paspārnē esošajā laikmetīgās mākslas centrā un projektu telpai ‘ISSUE’ Bruklinā. Mākslinieks ir arī ciešs Hollijas Herndones (Holly Herndon) domubiedrs, līdzproducējot mūziķes ierakstus un esot viens no pavadošās grupas dalībniekiem.

Kolina Selfa debijas solo ieraksta ‘Elation’ pamatā ir tāda paša nosaukuma sešdaļīgas operas, kas pievēršas pārvērtību un globālās apziņas tematikai, muzikālais materiāls.


Pēc koncerta “Jūras vārtu” kafejnīcā plates no savas vinila kolekcijas spēlēs DJ Uldis Rudaks.

Pirmās 30 biļetes par īpašu cenu - 5.50 EUR!
Pārdošanā ierobežots skaits biļešu-stāvvietu.

Vairāk informācijas: http://jurasvarti.lv/

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
NITE JEWEL un COLIN SELF koncerts Se 23.09.2017 21:00 Teātra nams Jūras vārti 7.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.00 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 18 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: 6h
Ieeja pasākumā: no plkst. 21:00, koncerta sākums plkst. 22:00
Cenas: 5,50, 7,00 EUR

Norises vieta
Karlīnes iela 40 Ventspils Latvija
Organizators
Kurzemes filharmonija SIA
Kurzemes filharmonija SIA
Karlīnes iela 40 LV-3601 Ventspils