Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

MustonenFest. Byzantion – bizantiešu mūzikas akadēmiskais koris (Rumānija)

Tr 01.02.2017 19:00
Pärnu Eliisabeti kirik
9.00 - 12.00
Pērnavas Elizabetes baznīca
MustonenFest. Bizantijas balsis
“Byzantion” – bizantiešu mūzikas akadēmiskais koris (Rumānija)

Diriģents Adrians Sirbu

Katrā Mustonena festivālā ir uzstājies kādas retas kora mākslas pārstāvis. Pēdējos gados esam baudījuši grieķu, gruzīnu, ēģiptiešu un citu kultūru reliģiozās dziesmas un tautas mūziku. Šajā reizē ar Bizantijas tradicionālo dievkalpojumu mūziku klausītājus iepazīstinās rumāņu koris “Byzantion”. Šis klostera koris savā ikdienā dzied dievkalpojumos, tomēr kopīgi ar bizantiešu mūzikas asociāciju tiek rīkotas arī meistarklases, konferences un bizantiešu mūzikas festivāli. Tāpat koris aktīvi piedalās arī akadēmiskās reliģiozās izglītības sniegšanā.

Kolektīvs darbojas kopš 1997. gada Jaši pilsētā, Džordže Enesku vārdā dēvētajā augstskolā. Koris daudz ir uzstājies Eiropā, piedalījies festivālos, kursos un konferencēs par bizantiešu kultūru un mūziku. Lai saglabātu un klausītājus iepazīstinātu ar savu savdabīgo vienbalsīgo dziedāšanas kultūru, ir izveidoti desmit skaņu ieraksti.

Andresam Mustonenam ļoti būtiski šķiet festivālā parādīt autentisku reliģiozo vokālo mākslu. Pēdējo gadu laikā atkal populāra kļuvusi ortodoksālās mūzikas profesionālā izpēte un atskaņošana, turklāt ir jāatšķir Grieķijas Pareizticīgo Baznīcas un Krievijas Pareizticīgo Baznīcas tradīcijas. Tas ir kristīgās mūzikas tradīcijas visvecākais atzars, un pat jaunās dziesmās ir jūtamas tūkstošiem gadus senas skaņas, kas spēcīgi saglabājas un uz klausītājiem atstāj dziļi spirituālu iespaidu.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
MustonenFest. Byzantion – bizantiešu mūzikas akadēmiskais koris (Rumānija) Tr 01.02.2017 19:00 Pärnu Eliisabeti kirik 9.00 - 12.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Norises vieta
Organizators
Pärnu Kontserdimaja
Pärnu Kontserdimaja
Aida 4 Pärnu 80011 Pärnumaa