Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DŽEKS UN GARĀ PUPA - muzikāla pasaka

Tr 22.02.2017 13:00
Teātra nams Jūras vārti
Pozitīvs un dzirkstošs, meistarīgs un reizē vienkāršs un arī bērniem saprotams – G.Pelēča skaņuraksts ir kā radīts, lai ilustrētu mūsu izpratnē visnotaļ neraksturīgu literāro darbu ar kārtīgu melnā humora devu /Latvijas Radio 3 raidījums’’Post factum’’/

Piedalās: Ventspls Kamerorķestris un PIKC Ventspils Mūzikas vidusskolas bērnu kamerorķestris. Diriģents Aigars Meri.
Mazajiem skatītājiem būs iespēja iepazīt mūzikas instrumentus, saprast orķestra darbības pamatprincipus un līdzdarboties.
Angļu tautas pasaka, pēc kuras angļu rakstnieks Roalds Dāls un libretists Donalds Steroks ir stāsts par puiku Džeku un viņa nešpetno māti, kuri abi ir uz jūs ar tīrību. Džeks tiek sūtīts uz tirgu ar uzdevumu – pārdot govi Grietiņu. Tirgus kņada savaldzina Džeku un viņš kļūst neuzmanīgs. To izmanto burvis ar stikla aci un nopērk Grietiņu par vienu pupu, apgalvojot, ka pupai piemīt īpašas burvju spējas. Pārnācis mājās Džeks saņem pamatīgu brāzienu ar putekļusūcēju no mātes, kura ir dusmīga par to, ka Grietiņa ir neizdevīgi pārdota. Māte izmet pupu atkritumu kaudzē. Tomēr Džeks nezaudē cerību un turpina ticēt brīnumam. Brīnums notiek! Naktī atkritumos izmestā pupa izaug līdz debesīm, tai ir zelta lapas, kas īpaši iepriecina māti, kura uzreiz sāk sapņot par vecā automobiļa nomaiņu pret jaunu Mercedes Benz. Bet puika nebūs puika, ja viņš neuzzinās, kas tur augšā notiek. Uzrāpies augšā viņš secina, ka galotnē nesēž laimes māte, kā tas būtu latviešu tautas pasakās, bet gan briesmīgs milzis – cilvēkēdājs. Lai gan oriģinālā pasaka beidzas visai baisi, Ventspilī iestudējuma radošā grupa pasakas beigas veidos laimīgas – bagātība rokā, Mercedes Benz pagalmā un pats galvenais – mācība ielāgota: ja tīrība tā atmaksājas, būs katru dienu jāmazgājas!

Vairāk informācijas: http://www.jurasvarti.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
DŽEKS UN GARĀ PUPA - muzikāla pasaka Tr 22.02.2017 13:00 Teātra nams Jūras vārti
Noticis
Der zināt

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: latviešu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: 1 stunda 10 minūtes
Ieeja pasākumā: no plkst.12:30
Cenas: EUR 2.85
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Norises vieta
Karlīnes iela 40 Ventspils Latvija
Organizators
Kurzemes filharmonija SIA
Kurzemes filharmonija SIA
Karlīnes iela 40 Ventspils Ventspils