Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

BATTLE TRANCE koncerts

Pk 10.11.2017 19:00
Teātra nams Jūras vārti Jaunā zāle
5.50
10. novembrī Ventspilī, teātra nama “Jūras vārti” Jaunajā zālē ar pirmo un vienīgo koncertu Baltijas valstīs viesosies pazīstamais tenora saksofonu kvartets “Battle Trance” no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Kopš izveidošanās 2012. gadā, saksofonisti Treviss Laplante (Travis Laplante), Patriks Breiners (Patrick Breiner), Mets Nelsons (Matt Nelson) un Džeremijs Vainers (Jeremy Viner) jeb “Battle Trance” tiek uzskatīta par vienu no interesantākajām parādībām Ziemeļamerikas džeza, laikmetīgās akadēmiskās un avangarda mūzikas pasaulē. Lai arī savienības mūžs nav mērāms gadu desmitos, katrs no mūziķiem ir ar itin iespaidīgu pieredzi. Ansambļa izveidotājs Laplante pazīstams gan kā solo mākslinieks, gan kā apvienības “Little Women” dalībnieks, gan arī kā pastāvīgs citu mūziķu un to kolektīvu sadarbības partneris – pavasarī Ventspilī jau koncertējušā trompetista Pītera Evansa (Peter Evans) ciešs domubiedrs, kurš ierakstījies un sniedzis priekšnesumus ar Čezu Smitu (Ches Smith), “So Percussion” un daudziem citiem. Arī Džeremijam Vaineram viesošanās Ventspilī būs drīza atgriešanās Latvijā pēc koncerta projekta “Bing & Ruth” sastāvā maija nogalē Durbē. M. Nelsons un P. Breiners ir šī brīža Ņujorkas laikmetīgās, džeza un eksperimentālās mūzikas skatuvju regulāri viesi, sadarbojoties ar spilgtākajiem, pazīstamākajiem un izcilākajiem savas paaudzes mūziķiem.

Kvartets šo gadu laikā ir pavadījis simtiem stundu kopīgi muzicējot, lai savstarpējo saikni mūzikā stiprinātu teju līdz transcendencei. Klausītāju un kritiķu augstu novērtētajam debijas albumam “Palace of Wind”, kas klajā nāca 2014. gadā cienījamās laikmetīgās un jaunās mūzikas izdevniecības “New Amsterdam Records” paspārnē, pagājušogad sekoja vēl plašāku ievērību izpelnījies ieraksts “Blade of Love”. Tajā dzirdamais T. Laplantes trīsdaļīgais skaņdarbs ir kā pētniecisks un uzskates materiāls vienlaikus. Proti, darba autora un pārējo kolēģu uzmanības centrā to izpildot ir fiziskās un garīgās attiecības starp saksofonu un cilvēka ķermeni, jo zinātāji apliecinās – nav daudz tādu instrumentu, kuri muzicēšanas laikā burtiski saplūstu ar cilvēka ķermenī. Un nav daudz tādu mūziķu, kuri, vienurīt pamodušies, nolemtu veidot kvartetu ar konkrētiem mūziķiem sastāvā, turklāt, visiem esot tenorsaksofonistiem. Klausītājs, rezultātā, ir liecinieks tam, kā četru lielisku mūziķu izpildījumā pārvēršas telpa tam apkārt.

“Albumā “Blade of Love” laikmetīgā džeza frāzējums un spēles tehnika ir kļuvuši par grupas vingrinājumu jaunajā amerikāņu minimālismā,” rakstījis žurnāls “Rolling Stone” un ierindojis to 7. vietā starp 2016. gada labākajiem avangarda mūzikas ierakstiem. Un ne tikai. Arī citviet, atskatoties uz aizvadīto gadu, “Battle Trance” veikums ir novērtēts vienlīdz augsti kā starp lakmetīgās un džeza, tā arī avangarda un eksperimentālās mūzikas cienītājiem.
 
Pirmās 30 biļetes par īpašu cenu - 5.50 EUR.
Pārdošanā ierobežots skaits nenumurētu sēdvietu.

Vairāk informācijas: http://www.jurasvarti.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
BATTLE TRANCE koncerts Pk 10.11.2017 19:00 Teātra nams Jūras vārti Jaunā zāle 5.50
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.00 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: 2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30, koncerta sākums plkst. 19:00
Cenas: 5,50 EUR

Norises vieta
Karlīnes iela 40 Ventspils Latvija
Organizators
Kurzemes filharmonija SIA
Kurzemes filharmonija SIA
Karlīnes iela 40 LV-3601 Ventspils