Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

LAIKMETĪGĀ CIRKA UN IELU MĀKSLAS FESTIVĀLS - RE RĪGA!

Tr 23.08.2017 19:00 - Pk 25.08.2017 20:30
5.00 - 30.00
No 23. līdz 25. augustam festivālā Re Rīga! — 100% laikmetīgais cirks visā savā daudzveidībā. No šodienas iespējams iepazīties ar festivāla programmu un iegādāties biļetes.

Psiholoģiska drāma, kurā, iedvesmojoties no 19. gadsimta burvju mākslinieku radītajām vīzijām, mijas sapņi un ilūzija, akrobātika, kas aicina skatītāju sekot patiesības meklējumiem, neganta mānīšanās, kas uzjautrina, iekštelpu un āra priekšnesumi, izrādes pieaugušajiem un izrādes ģimenēm — tas viss šogad būs redzams starptautiskajā laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālā  Re Rīga!, kas notiks no 23. līdz 25. augustam ar ieskaņas izrādēm Piena festivālā un Rīgas pilsētas svētkos.

"Festivāls Re Rīga! notiek jau piekto gadu, taču, šķiet, ka tieši šogad visvairāk cilvēkiem ir nepieciešama atbilde uz jautājumu, kas tad ir tas laikmetīgais cirks, un tādu festivāls ar savu daudzpusīgo repertuāru arī sniegs," saka Re Rīga! festivāla direktors Mārtiņš Ķibers.

Festivāla programmas atlases komanda šogad, izvēloties repertuāru, īpašu uzmanību veltījusi māksliniekiem no Zviedrijas un Somijas. Šajās valstīs laikmetīgais cirks pēdējā desmitgadē piedzīvojis strauju uzplaukumu, savā attīstībā apliecinot, ka tā ir sarežģīta māksla, taču vienlaikus tā ir ļoti atvērta - cirka meistarklases un izglītojošas nodarbības šeit apmeklē visdažādākā auditorija.

Par Somijas skatuves mākslas uzplaukumu uzplaukumu varēs pārliecināties trupas WHS izrādē Départ. Stāstā par diviem cilvēkiem, pāri, kuri, atsvešinājušies viens no otra,  jaunā maģija apvienota ar teātri, deju, vizuālo mākslu un unikālu kostīmu mākslinieka darbu.

Video: https://vimeo.com/63723026

Vēlviens priekšnesums no Somijas dueta Kate un Pasi oriģinālā un humora pilnā ielas izrāde visai ģimenei Suhde atklāj attiecību stāstu starp vīrieti un sievieti, izmantojot akrobātikas elementus un žonglēšanu ar kājām. Izklausās tikpat smieklīgi, cik izskatās sarežģīti. Izrādes laikā uzzināsim, kā 50 kg smaga sieviete var pārspēt 100 kg smagu vīrieti, kā viņu dažādās personības spēj sadzīvot un kurš galu galā šajās attiecībās ir galvenais noteicējs.

Video: https://vimeo.com/135241532

Izrādē 100% circus, ko uz Rīgu vedīs franču mākslinieks Žiljēns Ožē un dāņu mākslinieks Mikels Hobics, būs neganta mānīšanās un gaisa akrobātikas triki, karājoties matu bizē, balansēšana uz viena pirksta, triki uz ķīniešu kārts, muzikāls priekšnesumu, atskaņotu uz alumīnija caurules, un vēl citi Monty Python cienīgi izgājieni.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=-Fabqhz9TmE

To, ka laikmetīgais cirks var palīdzēt uzdot pavisam nopietnus jautājumus un arī meklēt atbildes uz tiem, varēs redzēt trupas Ricochet (ASV) izrādē Smoke and Mirrors. Šeit skatītāji tiks aicināti, vērojot poētisku akrobātiku, doties līdzi intensīvā un bezkompromisu ceļā patiesības meklējumos.

Video: https://vimeo.com/142357228

Šogad pirmo gadu festivāla Re Rīga! telpu izrādes notiks koncertzālē Palladium, kas ir ideāli piemērota vieta, lai ļautu vizuāli un audiāli izpausties laikmetīgā cirka elementiem - akrobātikai, mūzikai un teātrim.

Biļetes uz Re Rīga! izrādēm iespējams iegādāties no šodienas, 25. aprīļa, bilesuserviss.lv. Biļetes pārdošanas sākumposmā būs par zemāku cenu.

Festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Festivāla Re Rīga! mājas lapa:http://reriga.lv
Festivāla Re Rīga! lapa FB: http://ej.uz/facebook_reriga
Festivāla promo bildes: http://ej.uz/ReRiga_fest_2017_presei
Festivāla momenti 2013–2015: video

Vairāk informācijas: http://reriga.lv

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Pasākuma ietvaros