Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

GODĀRS. BAISAIS / ГОДАР. УСТРАШАЮЩИЙ / GODARD. REDOUBTABLE

Sv 24.09.2017 16:50
Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
7.00
BAISAIS
Le Redoutable

Francija, 2017, 102 min
Režisors: Mišels Hazanavičs
Lomās: Steisija Mārtina, Luijs Garels, Berenisa Bežo

Filmas oriģinālvaloda: franču

Ja jūs nemīlat Godāru un “jauno vilni”, jums ir svešas radošās mokas un jaunu jēgu meklējumi, tad, pārfrāzējot Mišelu Puakāru (“Ar pēdējo elpas vilcienu”), – tinieties pie visiem velniem!
   
1967. gads. Zili balti sarkanās Parīzes gaisotne. Pilsētu plosa studentu demonstrācijas, kurās pūlis skandē: “Brīvību biedriem!”, pārmaiņu vējš planda karogus, bet policisti ar stekiem šķeļ trakojošo ļaužu jūru. Savukārt Godārs uz šī fona ir ieslīdzis propagandistiskas filmas uzņemšanā un kaislīgās, tomēr pretrunīgās attiecībās ar savu jauno kino mūzu – Annu Vjazemsku.
   
Viņš atrodas notikumu epicentrā, iestieg politikā un rada savu laiku krietni apsteidzošu kinovalodu, vienlaikus noskaņojot pret sevi apkārtējos, kā arī kļūstot par tirānu mājās un despotu uzņemšanas laukumā. Skaists mīlas stāsts, kopīgs radošais darbs un pat laulības nepadarīja rāmāku viņa nemiera pilno garu, bet tikai padziļināja režisora krīzi. Viņš nebija spējīgs panākt harmoniju ar ārējo pasauli.
   
Revolucionāri noskaņots, ekscentrisks, destruktīvs un ģeniāls – viņš seko savai pārliecībai līdz pat lūzuma punktam… Negaidīts skatījums uz leģendāro režisoru, kas sadalīja pasaules kinematogrāfu laikā “pirms Godāra” un “pēc Godāra”. Viņa bijušās sievas atmiņu grāmatā balstītais stāsts izraisījis pamatīgu neapmierinātību kritiķu vidū, toties pateicīgu sajūsmu skatītājos.
   
Šī vieglā, dzirkstošā un spoži noslīpētā filma, kas eleganti ietver daudz citātu no viņa filmām, sniedz iespēju izjust Žana Lika Godāra vidi, izsekot viņa domu gaitai un paraudzīties uz pasauli ar viņa acīm. Godārs vai ne Godārs, tāds ir jautājums… Iespējams, ka tieši tā dzimst mīti.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
GODĀRS. BAISAIS / ГОДАР. УСТРАШАЮЩИЙ / GODARD. REDOUBTABLE Sv 24.09.2017 16:50 Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE 7.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: franču
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h45min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga