Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

CITA SIEVIETE / ДРУГАЯ ЖЕНЩИНА

Sv 24.09.2017 18:45
Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
CITA SIEVIETE
Sage femme

Francija, 2017, 117 min
Režisors: Martēns Provo
Lomās: Katrīna Denēva, Katrīna Fro, Olivjē Gurmē, Kventins Dolmērs, Milēna Demonžo, Polīna Etjēna, Marī Žilī Pjēra, Odrija Dana, Džīna Roza

Šķietami nekas nespētu mainīt gudrinieces Klēras ierasto dzīves kārtību, jo saprātīgums un savaldība viņu pasargā no ārējās pasaules satricinājumiem. Burvīga mājiņa Parīzes piepilsētā, apburošs dārzs, iemīļots darbs, vāri centieni uzturēt saistībās nevažojošas attiecības, kaķis… un citi tādas sievietes atribūti, kas negaida pārmaiņas un pilnasinīgi izbauda šo rutīnas caurausto esību, kurā negadās nekas baisāks par vietas neesamību automašīnu stāvvietā.

Negaidīta viešņa, kas atgriezusies pēc 30 gadu prombūtnes, uzjunda pagātnes rēgus. Šī senā paziņa ir ekstravaganta, nenosvērta un pārgalvīga –  necieš nekādus likumus vai nosacījumus un bez liekām ceremonijām ielaužas Klēras dzīvē, uzveļot viņai visu savu neīstenoto ambīciju varenumu.

Vienas kaislīgā iedaba un neapvaldāmās dzīves alkas atrodas nesamierināmā pretstāvē ar otras piesardzīgo atturīgumu. Divas stihijas, divi pasaules uzskati, divi dažādi raksturi necerēti nonāk savstarpējā atkarībā.

Izcilās franču aktrises, Denēva un Fro, ir paveikušas neiedomājamo – pasteļtoņos, viegliem pieskārieniem un ar smalku spēli “starp rindiņām” viņām izdevusies dziļa drāma, kas atstāj pēc sevis neatvairāmu pārmaiņu priekšnojautu.

Ne jau par, kā jādzīvo, ir šis aizkustinošais un izjustais stāsts, bet par to, ka jādzīvo spilgta, piesātināta dzīve, novērtējot katru tās mirkli. Jā, un atcerieties, laime ir tas, kas ir jūsu rokās šeit un tagad, nevis tālos, netveramos sapņos. Par dzīvi! A la vie!

Filmas oriģinālvaloda: franču
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
CITA SIEVIETE / ДРУГАЯ ЖЕНЩИНА Sv 24.09.2017 18:45 Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
Izpārdots
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: franču
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga