Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Pikolo muzikālais lektorijs bērniem (Sanktpēterburga) / Детский музыкальный лекторий Пикколо (Санкт- Петербург)

Sv 07.05.2017 11:00
22.00 - 65.00
«Bērna labākie skolotāji ir viņa vecāki»
(Secīlija Lupāna, «Notici savam bērnam»)


Jūsu 3-8 gadu veciem bērniem ir iespēja apmeklēt slavenā Sanktpēterburgas muzikālā lektorija “Pikolo” koncertnodarbības tepat Rīgā!

Koncertnodarbību cikls: “Mūzikas instrumenti Pikolo pasaku valstībā”


Jau kopš 1999.gada “Pikolo” bērnu muzikālais lektorijs darbojas 8 koncertzālēs Sanktpēterburgā (ieskaitot slaveno Marijas teātri) un Helsinkos (tagad arī Rīgā!), piedāvājot vairāk nekā 50 dažādas vispusīgi izglītojošas un attīstošas programmas 3-8 gadu veciem bērniem.

Bērni kļūst par aktīviem koncerta dalībniekiem, piedaloties nodarbībā ne tikai zālē, bet arī uz skatuves. Savukārt, atsevišķi koncerti par katru no mūzikas instrumentiem 3-4 gadu garumā vienkopus veido BĒRŅU PASAKU KONCERTNODARBĪBU CIKLU PAR MŪZIKAS INSTRUMENTIEM, kura izpildē piedalās labākie Sanktpēterburgas mūziķi un izcilākie Latvijas mūzikas skolu audzēkņi.

“Pikolo” koncertnodarbības caur spēli un pasaku iepazīstina bērnu ar mūziku – ar dažādiem mūzikas instrumentiem, jebkādiem mūzikas stiliem un izcilu komponistu darbiem, attīstot bērna intelektu, muzikālo gaumi, viņa radošumu un emociju pasauli. Mazie klausītāji tiek aktīvi iesaistīti koncertnodarbībā, iemēģinot sevi arī skatuves mākslinieku lomā, iemēģinot dažādus mūzikas instrumentus. Bērni atspoguļo koncertā dzirdēto gan ar vārdu, gan ar kustību improvizāciju, minot muzikālas mīklas, veidojot pasakas detaļas un attēlojot notiekošo ar kustību palīdzību. Mazie skatītāji ar prieku zīmē mūzikas instrumentus, gūstot speciālas mūzikas balvas no Olgas Pikolo.

“Mūzikas mācību mērķis nav tikai un vienīgi profesionāļu sagatavošana – tai jākļūst par izcilu dzīves skolu, kas audzina bērna dvēseli. Mūziku var iemācīties līdzīgi, kā mēs apgūstam dzimto valodu.” (Secīlija Lupāna, «Notici savam bērnam»)

***
Olga Pikolo par bērnu koncertnodarbībām:
Bērnu Pikolo lektorija nodarbībās valda izteikts minimālisms: koncertkleita vai īpaši svinīgs mūziķa tērps ar tradicionālu melnu taureni, viegli apgaismota noštura elegance, dižciltīga mūzikas instrumenta koka krāsas atspīdums, neliels galdiņš ar mūzikas instrumentiem. Tas arī viss.

Nekas nenovērš uzmanību no paša galvenā – no brīnišķīgas mūzikas un brīnumainas pasakas, kā arī no mazās personības fantāzijas, iztēles un radošuma lidojuma. Tas ir teātris, kas notiek galvenokārt bērna dvēselē un mazajā sirsniņā – teātris, kas iedarbojas uz bērnu daudz nozīmīgāk, spilgtāk un stiprāk nekā tas, ko viņš patiesi redz uz skatuves. Mazs cilvēks seko notiekošajam uz skatuves ar sirdi, nevis ar acīm - viņa fantāzija aktīvi darbojas, iesaistot bērnu kopīgā radošajā procesā, kur ar koncerta vadītājas un mūziķu palīdzību viņš pats veido SAVU pasaku, ar prieku un lepnumu kļūstot par vienu no tās personāžiem.

Pēc koncerta bērni negrib uzreiz skriet prom un parasti sēž, izbaudot brīnuma mirkli un gaidot pasakas turpinājumu. Viņiem ir tik grūti atvadīties no mūzikas brīnumu pasaules! Un tad sākas koncerta “pēcgarša”. Daži nāk klāt un bērnišķīgi tieši izsaka savu pateicību: “Paldies, man ļoti patika koncerts”. Citi negaidīti droši iesāk iepazīšanas spēli: “Kā Jūs sauc? Mani sauc…” Vai pēkšņi kūtri sāk stāstīt savus noslēpumus: “Ziniet, manam tētim mājās ir ģitāra”, “Mamma man vakar jaunas koncertkurpītes nopirka!”, “Bet man zobs izkrita, gribu Jums caurumu parādīt!”. Un kad es redzu, ka bērni ir atvērti, ieinteresēti un laimīgi, es saprotu, ka šī konkrētā koncertnodarbība nenotika veltīgi.

Bērnu dvēseles ir pārsteidzoši krāšņas. Un norādot šajā attīstības ceļā uz mazu pareizu ceļazīmi, tās pēkšņi var atvērties un uzziedēt kā skaista puķe, izpaužoties jebkurā, pat reālai pasaulei visneatbilstošākajā bērnu fantāzijā. Un vai ir nepieciešami Pikolo koncertos lelles, spilgtie ekrāni un citi rekvizīti, ja nodarbības galvenajā lomā ir visbrīnumainākais mūzikas instruments, kas stāsta pasaku par jauku mūzikas pasaku valstību?

Un vai pats svarīgākais nav tieši tas, ko mēs nespējam ieraudzīt tikai ar acīm…?

Vairāk informācijas: http://piccolosolo.ru

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Pasākuma ietvaros