Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

OĻEGS BASILAŠVILI monoizrāde PĀRDOMAS / ОЛЕГ БАСИЛАШВИЛИ моноспектакль РАЗМЫШЛЕНИЯ

Pk 02.03.2018 19:00
Rīgas Kongresu nams
12.00 - 60.00
2. martā uz Kongresu nama skatuves
Oļegs Basilašvili prezentēs pirmizrādi „Pārdomas”

 
Krievu literatūra sākot no Puškina līdz mūsdienu autoriem – divu stundu laikā. Mākslinieka domas par viņa valsts pagātni un nākotni, dzeja un proza, fragmenti no izrādēm – tas viss savienojas monoizrādē „Pārdomas”, kuru iecerēja, inscenēja un izpildīja Oļegs Basilašvili. Tā ir izcila mākslinieka īstā benefice!

Tā ir unikāla iespēja satikt padomju un krievu teātra un kino dzīvo leģendu.

Izrādē „Pārdomas” Oļegs Basilašvili skar mūžīgas tēmas – personas brīvība, cilvēks un valsts, sirdszapziņa.  Basilašvili ir uzstājies ar savu izrādi daudzās pilsētās un pat valstīs, taču katru reizi viņš improvizē un sākotnējo ieceri parāda savādāk. Nemainīga paliek tikai omulīga gaisotne, kas valda radošā vakara „savējiem” laikā. Autora pārdomas par aktualitātēm savijas kopā ar krievu klasiku. „Tieši pašmāju literatūra, - apgalvo Basilašvili, - spēj ieaudzināt cilvēkā sirdsapziņu un pašcieņu. Talantīga literatūra vieno.”

Basilašvili vēlējies kļūt par aktieri kopš bērnības, iestājās skolā-studijā MHAT un mācījies slavenā Pavela Masaļska kursā kopā ar Mihailu Kozakovu, Jevgeņiju Jevstigņejevu, Tatjanu Doroninu. Teātrī jauns Oļegs Basilašvili spēlēja galvenokārt komēdijās. Viņš kļuva par transformāciju meistaru.

Sākot ar 60. gadu otro pusi Basilašvili ir viens no vadošajiem aktieriem N. Gogoļa Lielajā dramatiskajā teātrī, tagad G. Tovstonogova Lielajā dramatiskajā teātrī. Viņš atveidoja tādas spilgtas lomas kā Hļestakovs „Revidentā”, Liņajevs „Vilkos un aitās”, kņazs Serpuhovskis „Kāda zirga stāstā”, vēl viena kņaza loma „Tēvoča sapnī”, viņš arī spēlēja Čehova un Šukšina lugās. Savas labākās lomas Basilašvili nospēlēja ārzemju un krievu klasikas iestudējumos un inscenējumos pēc rakstnieku-klasiķu darbu motīviem.

Savu karjeru kino Basilašvili uzsāka 1956. gadā. Tā bija filma „Līgava”.

Viņa vārds ir labi zināms vecāka gada gājuma skatītājiem, savukārt jaunieši viņu pazīst pec spoži atveidotās Volanda lomas Bortko seriālā „Meistars un Margarita”. Basilašvili prata parādīt vientulību tūkstots gadu garumā, zināšanas par visu, kas ir bijis un būs, un vienlaicīgi neziņu, skumju ironiju pret cilvēkiem, kurus sabojāja „dzīvokļa jautājums”.

Tomēr vislielāko atzinību aktierim atnesa filmas, kuras uzņēma režisori Eļdars Rjazanovs un Georgijs Danelija. Lomas, ko aktieris spēlēja šajās filmās, ir labākās Basilašvili kinokarjerā. Tas ir gan karjerists Samohvalovs no „Dienesta romāna” (kriev. Служебный роман), gan cilvēks bez sava rakstura Buzikins no „Rudens maratona” (kriev. Осенний марафон), gan grāfs Merzļjaevs kinofilmā „Par nabaga huzāru aizlieciet vārdu” (kriev. О бедном гусаре замолвите слово), gan Platons Rjabinins „Stacijā diviem” (kriev. Вокзал для двоих), gan Gorjunovs „Pareģojumā” (kriev. Предсказание). Šīs lomas ir zīmīgas aktiera radošajā darbā un ir aktuālas arī šodien.

Saistībā ar krīzi, kas skāra krievu kino, Oļegs Basilašvili, kura filmas daudzi zin no galvas, atgriezās ekrānos tikai 1990. gadu beigās. Viņš parādījās filmā „Tiesnesis slazdā” (kriev. Судья в ловушке) 1998. gadā. Tā bija pirmā krievu kinofilma, kuras filmēšanas laikā izmantoja datortehnoloģijas. 2003. gadā Basilašvili nospēlēja ģenerāli Jepančinu seriālā „Idiots” (desmit sērijas). Līdz 2010. gadam aktieris filmējies diezgan bieži, taču šobrīd spēlē vienā filmā gadā, jo pats pieņēma tādu lēmumu.

Oļegs Valerianovičs Basilašvili – PSRS Tautas skatuves mākslinieks, brāļu Vasiljevu KSFPR Valsts prēmijas laureāts, vairāku Krievijas ordeņu kavalieris, vairāku prēmiju ieguvējs, kas apliecina publikas mīlestību pret mākslinieku.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
OĻEGS BASILAŠVILI monoizrāde PĀRDOMAS / ОЛЕГ БАСИЛАШВИЛИ моноспектакль РАЗМЫШЛЕНИЯ Pk 02.03.2018 19:00 Rīgas Kongresu nams 12.00 - 60.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Vietas balkona 1. un 2.rindā ir ar ierobežotu redzamību!

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Norises vieta
Kr.Valdemāra 5 Rīga Latvija
Organizators
ASG PRODUCTION SIA
ASG PRODUCTION SIA
Maskavas iela 214-48 Rīga LV-1019 Rīga