Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

NOZIEGUMS UN SODS / ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ

Ce 18.01.2018 19:00
Cafe Film Noir (Splendid Palace telpās)
15.00
“Noziegums un sods” rīdzinieku stilā: pirmizrādi piedzīvos Maskavas režisores un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieru iestudējums

Pirmo reizi pēdējo 20 gadu laikā Rīgā būs iespējams vērot slavenā rakstnieka Fjodora Dostojevska izrādi "Noziegums un sods" krievu valodā… Drosmīgās un ambiciozās idejas autori ir radošu cilvēku komanda – režisore Viktorija Mihailova, kurai šī būs debija teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri Igors Nazarenko un Ivans Kločko, Vladimirs Tuzovs, kurš veidojis izrādes muzikālo noformējumu, kā arī citi profesionāļi.

Dostojevska romāns teātrī iestudēts kā divu aktieru – Nazarenko un Kločko – un viņu varoņu - Porfīrija Petroviča un Rodiona Raskoļņikova – pretnostatījums. Aktieri un skatītāji atkal centīsies rast atbildes uz jautājumiem, ko šajā darbā uzdod rakstnieks, pārdomāt morāles aspektus un meklēt paralēles ar mūsdienām. Izrāde iecerēta kā klasisks teātra lasījums, kas pievēršas vienai no romāna sižeta līnijām. Tās autori uzskata, Dostojevska literārais mantojums neliek meklēt jaunus žanrus un vienmēr būs pieprasīts un neizsmeļams teātra projektu iedvesmas avots.

Kāpēc izrāde ir nozīmīga šodien? Aktierim Ivanam Kločko ir atbilde: “Mēs centīsimies uzrunāt jauniešus, pievēršot uzmanību cilvēka izjūtām pēc amorālas rīcības veikšanas. Vai cilvēkam ir iespēja atgriezties ierastajā dzīves ritmā? Kāda ir maksa par to? Porfīrijs Petrovičs šeit iemieso dēmona sirdsapziņu, kas manam varonim izdomā arvien jaunus pārbaudījumus, tādā veidā palīdzot tēlam saprast un piedot sev.” 

Īpašu atmosfēru izrādē radīs muzikālais noformējums. Džeza mūziķis Vladimirs Tuzovs tās norisi papildinās ar jaunām asociācijām un emocijām. Gaidāma gan improvizācija, gan ritmisks, gan aizrautīgs teksta lasījums un romantiski iespraudumi. Komponists ļaus paraudzīties uz Dostojevski no cita skatu punkta. Savukārt kostīmus īpaši šai izrādei radījusi jaunā latviešu dizainere Jūlija Lopatina.

Vaicāta, kādēļ bija nolēmusi iestudēt izrādi pēc Dostojevska darba motīviem, režisore Viktorija Mihailova saka: “Mēs nebaidāmies no atbildības un esam gatavi ar jebkuriem paņēmieniem radīt godīgu, spilgtu, emocionālu izrādi.”

Aktieri, kurus Viktorija uzaicināja kopīgam darbam, spoži atveidoja raksturlomas uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra skatuves. Režisores iecere bija no jauna atklāt Igora un Ivana talantus, turklāt ne tikai aktieriskos, bet arī dramaturgu, jo puiši piedalījās izrādes libreta radīšanā pēc romāna “Noziegums un sods”. 

Pēc pirmizrādes 12.janvārī, izrāde “Noziegums un sods” uz Cafe Film Noir skatuves būs skatāma 14., 18. un 25.janvārī plkst.19:00. Biļetes var iegādāties bilesuserviss.lv. Izrāde krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Par aktieriem:

Ivans Kločko – Rodions Raskoļņikovs
Absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas aktieru kursu pie pasniedzējiem Igora Koņajeva un Jeļenas Čornajas. Pēc absolvēšanas tika uzņemts Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra trupā. Spēlē tādās izrādēs kā “Tikšanās lai arī notika, bet...” (students Gvozdņikovs), “Kņaze Meri” (Grušņickis), “Divi džentlmeņi no Veronas” (Lons), piecu stundu garajā izrādē “Pusaudzis” (galvenā loma – Arkādijs Dolgorukijs) un citās. Pašlaik Ivans mācās kino un televīzijas režiju pie Vladimira Fokina Viskrievijas Valsts kinematogrāfijas institūtā Maskavā.

Igors Nazarenko – Porfīrijs Petrovičs
Absolvējis Latvijas Kultūras akadēmijas aktieru kursu pie pasniedzējiem Igora Koņajeva un Jeļenas Čornajas. Pēc absolvēšanas tika uzņemts Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra trupā. Spēlē tādās izrādēs kā “Spoks no Kentervilas” (galvenā loma – Vašingtons), “Tikšanās lai arī notika, bet...” (Ivans Akimovičs Vorobjovs-Sokolovs), “Divi džentlmeņi no Veronas” (Pits), “Krietnais cilvēks no Sečuānas” (policists), “Granātu aproce” (Bahtinskis), “Kņaze Meri” (Oficieris Lutiks), “Pusaudzis” (Vasins), “Meža dziesma" (tēvocis Ļevs) un daudzas citas.

Izrādes radošā komanda:

Režisore: Viktorija Mihailova
Muzikālais noformējums: Vladimirs Tuzovs
Scenogrāfs: Toms Grīnbergs, bērnu balansa riteņa zīmola “Brum Brum” galvenais dizainers
Sabiedrisko attiecību speciāliste, producente: Stefānija Moroza
Fotogrāfs un operators: Aivars Altenbergs
Kostīmu māksliniece: Jūlija Lopatina, zīmolu “ArtJam” un “AntiStar” dizainere

Instagram
@dostoevsky.18

Facebook https://www.facebook.com/events/125613278120613/?notif_t=plan_user_associated¬if_id=1510009161355241

Vairāk informācijas: http://instagram.com/dostoevsky.18

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
NOZIEGUMS UN SODS / ПРЕСТУПЛЕНИЕ И НАКАЗАНИЕ Ce 18.01.2018 19:00 Cafe Film Noir (Splendid Palace telpās) 15.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: nav vecuma ierobežojuma
Pasākuma valoda: krievu, subtitri latviešu valodā
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Elizabetes iela 61, Rīga Rīga Latvija
Organizators
TIKI, SIA
Brīvības gatve 202-35 LV-1039 Rīga