Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

SKAISTĀS DIENAS ARANHUESĀ / ПРЕКРАСНЫЕ ДНИ В АРАНХУЭС

Se 24.09.2016 20:45
Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
SKAISTĀS DIENAS ARANHUESĀ
 
The Beautiful Days of Aranjuez, Vācija, Francija, 2016, 90 min
Režisors: Vims Venderss
Scenārija autori: Pīters Handke, Vims Venderss
Lomās: Sofija Semena, Reda Katebs, Niks Keivs, Pīters Handke

Filma iekļauta 2016. gada Venēcijas kinofestivāla oficiālajā konkursa programmā.

“Ir pagājušas zeltītās dienas Aranhuesā…”

Kurš būtu varējis iedomāties, ka mazā gleznainā spāņu pilsētiņa spēj glabāt tik daudz noslēpumu? Šķiet, ikviens zina visu par saviem kaimiņiem, bet ja nu tas ir viņu kopīgais “netīrais” noslēpums? Un tieši tāpēc tas tik cītīgi slēpts…

Brīnišķīga vasaras diena. Dārza terasē laistās glāsmaina saules gaisma. Koku zari klāj trīsuļojošas ēnas pār sievietes un vīrieša sejām, vieglas vēja pūsmas maigi skar ādu. Kaut kur netālu vīd Parīzes silueti.

Nebūtiski jautājumi, nenozīmīgas atbildes, kā iesildīšanās pirms gaidāmā uzbrukuma. Dialogs kļūst aizvien atklātāks un intriģējošāks. Šajā intelektuāli emocionālajā duelī morālie konflikti, nostalģija, vilšanās, bērnības atmiņas un neizteiktās vēlēšanās savijas seksuālā spirālē.

Vīrietis un Sieviete, mīlestība, nesaskaņa, kaislība… Abu intīmajam dialogam ir liecinieks – rakstnieks, kas vēro pāri no malas. Viņš raksta grāmatu, iespējams – noklausoties varoņus, iespējams – tos iztēlojoties… Laiks atklāt visus noslēpumus.

Austrijas dramaturga, dzīvā klasiķa Pītera Handkes poētiskās lugas ekranizācija. Dažnedažādu citātu, kinematogrāfisko un literāro alūziju pārpilnībā filma pieskaras vissmalkākajām vīrieša un sievietes dvēseles stīgām. Uz ekrāna tiek izspēlēts stāsts par zudušo paradīzi, par mīlestību un tās izgaišanu. Ar vārdiem, kurus lietojam, kad runājam par mīlestību?

Filma savaldzina ar apskurbinošu kadra skaistumu, impresionistisku krāšņumu, atbruņo ar satriecošiem tēliem, kaitina un reibina ar piesātinātību.

Oriģinālvaloda:  franču
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
SKAISTĀS DIENAS ARANHUESĀ / ПРЕКРАСНЫЕ ДНИ В АРАНХУЭС Se 24.09.2016 20:45 Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
Noticis
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: franču
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h30min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
Blaumaņa iela 26 - 18 Rīga 1011 Rīga