Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

RODĒNS / РОДЕН

Se 23.09.2017 16:45
Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
RODĒNS
Rodin

ASV, Francija, Beļģija, 2017, 119
Režisors: Žaks Duajons
Lomās: Vensāns Lindons, Izija Ižlēna, Severīna Kanēla, Bernārs Verlē

Nominācija Kannu kinofestivāla balvai “Zelta palmas zars”

Viņa paradoksāli šķīsto “Skūpstu” vai iespaidīgo gigantu “Domātājs” zina pat tie, kuri par mākslu neinteresējas.

Parīzē uzplaukst skaistais laikmets – La Belle Époque. Debitē jauna māksla: dumpinieciska, ekstravaganta un pārsteidzoša. To iedvesmo modernisma svaigās vēsmas un vētrainā nakts dzīve.

Pēc ilga un smaga ceļa, lai nonāktu daiļo mākslu Olimpā, Ogists Rodēns pirmo reizi saņem valsts pasūtījumu – jārada monumentāla kompozīcija “Elles vārti” (La Porte de l'Enfer).

Viņa prasmīgie pirksti bez apstājas glāsta, mīca un lolo mālu. Šis nelaipnais, kā marmors aukstais cilvēks ar dzēlīgo skatienu ir izsmalcināts skaistā cienītājs. Viņš allaž godbijībā noliecas žilbinošā kailas sievietes ķermeņa priekšā un salīdzina to ar saules gaismu.

Ieraudzījis savu jauno palīdzi, Ogists viegli apjūk, jo sajūt piepeša un senaizmirsta satraukuma uzplūdu… Tā viņa dzīvē ienāk Kamilla Klodela.

Desmit kaislības un savstarpējas sajūsmas gadi, kuru laikā tika radīti šedevri, kas viņu pacēla Mikelandželo līmenī. Tomēr tie bija arī neskaitāmu intrigu, pazemojumu, solījumu, nodevības un melu gadi.

“Tieši māksla norāda cilvēkiem viņu esības mērķi. Tā atklāj esamības jēgu, apgaismo viņu likteni un pakāpeniski vada viņus pa dzīves ceļu,” – Ogists Rodēns

Filmas oriģinālvaloda: Franču
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
RODĒNS / РОДЕН Se 23.09.2017 16:45 Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
Noticis
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: franču
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga