Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

POLĪNA. DZĪVES DEJA / ПОЛИНА.ТАНЕЦ ЖИЗНИ

Se 23.09.2017 14:40
Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
POLĪNA. DZĪVES DEJA
Polina, danser sa vie

Francija, 2016, 108 min

Režisore: Anželēna Prelžokaža
Lomās: Anastasija Ševciva, Žiljeta Binoša, Nils Šnaiders, Ksenija Kutepova, Aleksejs Gusjkovs, Miglens Mirtčevs

Ņikitas Božinska prestižajā horeogrāfijas skolā iestājas īpaša meitene, kura sapņo par baletu. Dzīve, kas no agras bērnības pakārtota klasiskajai dejai: repetīciju klase, baleta stienis – plié, вattement, portdebras… Un viens, un divi, un trīs – tā līdz bezgalībai… Viņa ir ambicioza, uzcītīga, stūrgalvīga un pati pret sevi nežēlīga. Slavena horeogrāfa stingrajā un valdonīgajā vadībā viņa pārvēršas talantīgā balerīnā ar lielām izredzēm strādāt valsts galvenajā teātrī. Tomēr “vecās skolas” rāmji viņu nospiež, nedodot iespēju atvērties Polīnas talantam pilnā plaukumā, lai “ar ķermeni izteiktu dvēseles bezdibeni”.


Nejauša tikšanās ar dejotāju no Francijas un negaidīts novatoriskas mūsdienu horeogrāfijas atklājums maina viņas pasaules redzējumu un tālākos plānus: īsta deja ir brīvības triumfs, nevis nevainojamas tehnikas važas.

Aizrāvusies ar jauno estētiku, Polīna aizbrauc no valsts, pametot klasisko baletu, lai atrastu savu individuālo ceļu dejas mākslā un strādātu ar izciliem horeogrāfiem.

Neraugoties uz izlēmīgumu un darba mīlestību, kas robežojas ar apmātību, Polīna nespēj izturēt šo pārmērīgo spriedzi… Vai deja varēs aizvietot dzīvi un kļūs par glābiņu sarežģītās dramatiskās situācijās?

Filmas orģinālvaloda: franču, krievu
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
POLĪNA. DZĪVES DEJA / ПОЛИНА.ТАНЕЦ ЖИЗНИ Se 23.09.2017 14:40 Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
Noticis
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: franču, krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h50min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga