Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

PA VĪNA CEĻIEM PRETĪ MĪLAI / ПУТЕШЕСТВИЕ В ПОИСКАХ ЛЮБВИ

Se 24.09.2016 18:45
Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
PA VĪNA CEĻIEM PRETĪ MĪLAI
 
Saint Amour, Francija, Beļģija, 2016, 101 min
Režisori: Benuā Delepēns, Gustavs Kerverns
Lomās: Žerārs Depardjē, Benuā Pulvords, Kjāra Mas¬trojāni, Ana Žirardo, Vensāns Lakosts, Mišels Velbeks

Filma iekļauta Berlīnes kinofestivāla galvenā konkursa programmā.

Atkal jau Parīze! Tikai nesamulstiet no sevišķi kuplā skaitā sadzītajiem ragainajiem liellopiem un mēslu smārda! Te noris franču fermeru “augstās modes nedēļa” – ikgadējais lauksaimniecības gadatirgus.

Došanos uz šādiem pasākumiem filmas varonis parasti izmanto vienam mērķim: lai izrautos no modri pieskatošā tētuka, kurš maigi, bet uzmācīgi gādā par savu sen pieaugušo lamzaku. Rodas izdevība pavadīt laiku sev līdzīgu neveiksminieku sabiedrībā.

Viņš jau gribētu apprecēties, vien šaubās, vai sapņu sieviete piekristu veltīt savu atlikušo mūžu šķirnes bullēnu un telīšu audzēšanai. Apzinoties šo dzīves strupceļu, neaptēstais sapņotājs piepeši saņem “nepiedienīgu piedāvājumu”… Apreibis no ilgām un perspektīvām, kas pavērušās, divu avantūristu uzkurināts, viņš laižas liktenīgā ceļojumā… brīnumjaukā turnejā pa slavenām franču vīna darītavām.

Šī vieglā, gaisīgā filma ar neizskaidrojamu valdzinājumu un puicisku vaļsirdību īpatnējā veidā apvieno sevī absolūtu nopietnību un drausmīgu nejēdzīgumu. Tajā laistās siltie Provansas reģiona saules stari, ieskaudami vēstījumu romantikas dvesmā, ko caurauž vīna tvaiki un papildina pa šķipsniņai no huligānisma un vieglu skumju sūrmes. Bagātīgajā buķetē aizkustinoši un pārdomāti savīta ironija un grūtsirdība, bet spožais aktieru ansamblis filmu padarījis par sajūsmu raisošu meistarstiķi, ko pārņem vēlēšanās noskatīties atkārtoti jau uzreiz pēc iziešanas no kinozāles.

Oriģinālvaloda:  franču
https://www.youtube.com/watch?v=Cpu3OvF5AY4
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
PA VĪNA CEĻIEM PRETĪ MĪLAI / ПУТЕШЕСТВИЕ В ПОИСКАХ ЛЮБВИ Se 24.09.2016 18:45 Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
Noticis
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: franču
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h40min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
Blaumaņa iela 26 - 18 Rīga 1011 Rīga