Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

MĀCEKLIS / УЧЕНИК

Pi 26.09.2016 17:00
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
MĀCEKLIS   
 
Ученик, Krievija, 2016, 120 min
Režisors: Kirils Serebreņņikovs
Lomās: Viktorija Isakova, Pjotrs Skvorcovs, Aleksandrs Gorčiļins u.c.

Kannu kinofestivāla programmā “Īpašais skatījums” iekļautā filma saņēma prestižo Fransuā Šalē vārdā nosaukto balvu par nepārspētu mūsdienu pasaules degpunktā esošo norišu atainojumu.

Benjamins, ar jauniešiem raksturīgo maksimālismu, uzskata, ka pasaule ir ieslīgusi melos, divkosībā un netikumos. Tikumība ir nonievāta, bet patiesa ticība – zaudēta. Teju apskurbis deg¬smē mainīt pastāvošo kārtību, viņš uztiepj savus uzskatus paziņām un radiniekiem, tā pārtapdams nopietnā pārbaudījumā apkārtējiem.

Kā skaidri atpazīt robežšķirtni starp morāli un neiecietību, brīvību un visatļautību, svētrunu un terorismu, reliģiju un manipulāciju? Vai tiešām viņa ticības kareivīgās izpausmes ir neviltotas? Vai, iespējams, tās ir vien provokāciju ierocis, lai pārbaudītu cilvēkus?

Variety: “Lieliskais “Māceklis” atklāj vētrainu, līdz samaņas zudumam novedošu cīņu ar Krievijas morāli, radot tādu pašu efektu, kā paģiras pēc krievu šņabja dzeršanas. Dinamiskā darbība neatvēl pauzes pārdomām. Enerģiska, nevainojami veidota filma.”

Hollywood Reporter: “Šī ir iestāšanās pret totalitārismu un klerikālismu – ar lielu uzdrīkstēšanos un bez kompromisiem, lai aizstāvētu brīvību un neatkarību. Pašlaik visdažādākie ekstrēmisti nogalina to, kam viņi saskaņā ar savu pārliecību kalpo, izkropļojot reliģisko tekstu sākotnējo sūtību. Filma ir drosmīga, satraucoša, eksplozīva.

Oriģinālvaloda:  krievu
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
MĀCEKLIS / УЧЕНИК Pi 26.09.2016 17:00 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
Noticis
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
Blaumaņa iela 26 - 18 Rīga 1011 Rīga