Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

GOGĒNS. CEĻOJUMS UZ TAITI / ГОГЕН. ПУТЕШЕСТВИЕ НА ТАИТИ

Pi 25.09.2017 19:00
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
7.00
GOGĒNS. CEĻOJUMS UZ TAITI

Gauguin. Voyage de Tahiti
Francija, 2017, 102 min

Režisors: Eduārs Deluks
Lomās: Vensāns Kasels, Tuheī Adamsa, Īans Makkemijs, Pernilla Bergendorfa, Maliks Zidī, Pols Džonsons

Filmas oriģinālvaloda: franču

“Viņa krāsas ir pārāk spilgtas, viņa darbi ir izaicinoši naturālistiski, gleznas netiek pirktas, tām nav vietas galerijā… Viņš ir neparedzams mežonis…”

Zaudējis cerības gūt atzinību dzimtenē, pārdzīvodams radošo un finanšu krīzi, nesaprastais un nepieņemtais Pols Gogēns dodas iedvesmas meklējumos uz pirmatnējā tropiskā skaistuma mājvietu eksotiskajā Polinēzijas zemē.

“Katram jāseko savai kaislībai. Es zinu, ka cilvēki mani sapratīs arvien mazāk un mazāk. Bet vai gan tam piešķirama kāda nozīme?” Gogēns

Tālu no civilizācijas, brīvs no vecās Eiropas morālajiem aizspriedumiem un estētiskajām važām, viņš sāk jaunu periodu savā daiļradē.

Franču izraidītais iekļūst visdziļākajos Taiti džungļos – tur, kur civilizācija vēl nav spērusi savu auksto un postošo kāju – , lai pilnībā veltītu sevi mākslai. Dzīve gleznainajā mežonīgajā dabā apbūra viņu: “Es gleznoju augām dienām, šeit es sajutos dzīvs.”

Taiti viņš iepazīstas ar savu pēdējo un žilbinošāko kaislību. Šī salas iemītniece kļūst par viņa sievu un mūzu, vētrainas kaisles un pastāvīgas smeldzes avotu. Viņš piedzīvoja ciešanas un zaudējumus, sekojot izvēlētajam ceļam, lai izprastu mūža uzdevumu. “Tā ir taisnība, ka ciešanas saasina talantu. Tomēr tā nedrīkst būt par daudz, citādi tas jūs nogalina.”

Mākslas mīlestība, kas mita viņa nevaldāmajā sirdī, viņa apsēstība un dzīves alkas kļuva par ceļa zvaigzni visiem viņa loka māksliniekiem.

Filmu piepilda brīnumainā gaisma un neizsmeļamā degsme, kas plūst no viņa gleznām.

“Māksla ir abstrakcija, izceliet to no dabas, fantazējot uz tās pamata, un domājiet vairāk par radošo procesu nekā rezultātu.” Gogēns
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
GOGĒNS. CEĻOJUMS UZ TAITI / ГОГЕН. ПУТЕШЕСТВИЕ НА ТАИТИ Pi 25.09.2017 19:00 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE 7.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: franču
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h45min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga