Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

FRANKA: HAOSS UN RADĪŠANA / ФРАНКА: ХАОС И СОЗИДАНИЕ

Ce 21.09.2017 19:00
Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
FRANKA: HAOSS UN RADĪŠANA
Franca: Chaos and Creation

 
ASV, Itālija, Francija, 2016, 80 min
Režisors: Frančesko Karrocīni
Filmā piedalās: Karls Lāgerfelds, Donatella Versače, Marina Abramoviča, Džefs Kūnss, Kortnija Lova, Bezs Lūrmens, Naomi Kempbela, Valentīno Garavani

Tā bija apmākusies februāra diena, kad Milānas Doma katedrālē šogad ieradās daudz ievērojamu cilvēku: Viktorija Bekhema, Naomi Kempbela, Stella Makartnija, Keita Mosa, Donatella Versače, Valentīno Garavani, Džordžio Armani, Karla Bruni, Miuča Prada, protams, Anna Vintūra un citi. Vietējie iedzīvotāji nebūt nebija izbrīnīti par to, ka tik kuplā skaitā sanākušas pasaules augstās modes zvaigznes – tās bija ieradušās īpašā piemiņas dievkalpojumā atvadīties no Frankas Socāni (Franca Sozzani) – Vogue Italia galvenās redaktores teju 30 gadu garumā, visietekmīgākās personas Eiropas glancētajā vidē un trauslas sievietes, kas izskatījās kā izkāpusi no Botičelli audekla.

Dažus mēnešus agrāk, Venēcijas kinofestivāla seansā, uz kuru pulcējās tieši tāds pats slavenību daudzums, viņas dēls, režisors Frančesko Karrocīni, izrādīja atklātu un aizkustinoši filmu par savu māti. Un viņa pieredzēja to savām acīm.

Viņa bija Skaistuma sludinātāja – it visās izpausmēs, dažkārt pat neredzamās. Visu laiku nozīmīgākā glancētā žurnāla lappusēs viņa modes valodā daudz un uzstājīgi runāja par mūsdienu problēmām – rasismu, anoreksiju, apaļīgu sieviešu diskrimināciju, plastisko ķirurģiju, vardarbību mājās – ar savu vizuālo valodu  piespiežot domāt un pārdzīvot līdzi. Socāni uzskatīja, ka modei nav jāattiecas tikai uz apģērbu, un tā nekad nedrīkst būt atrauta no realitātes.

Šī filma ir izjusta atzīšanās mīlestībā. Frančesko Karrocīni to veidoja četrus gadus, tomēr paspēja. Tajā ir viss: draugi un kolēģi apspriež viņas profesionālo fenomenu, savukārt pati Franka runā par privāto un ne vienmēr ērto.  Viņi pastāvīgi strīdējās: “Kaut kur pa vidu starp “Ej taču ratā!” un “Es tevi mīlu”,” – stāsta Frančesko.

“Filma pārsteidz ar to, ka tā ir saistoša it visiem skatītājiem: tie, kuri bija pazīstami ar Socāni un Vogue Italia, ar mīlestību atcerēsies, kā viņa radīja savu  pasauli. Pārējiem tiek dota iespēja pieskarties šim unikālajam radīšanas brīnumam, kas nu jau ierakstīts vēsturē, “ – The New York Times.

Original  Language: English ( Italian , French )
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
FRANKA: HAOSS UN RADĪŠANA / ФРАНКА: ХАОС И СОЗИДАНИЕ Ce 21.09.2017 19:00 Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE 6.50
Izpārdots
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h20min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga