Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Festivāla atklāšana un filma FLORENSE FOSTERE DŽENKINSA

Tr 21.09.2016 18:30
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
FESTIVĀLA ATKLĀŠANA UN FILMA
FLORENSE FOSTERE DŽENKINSA

Festivāla atklāšanas filma “Florense Fostere Dženkinsa” Eiropas kinoakadēmijas vērtējumā pretendē uz gada labākās filmas godu.

Florence Foster Jenkins, Lielbritānija, Francija, 2016, 110 min
Režisors: Stīvens Frīrzs
Lomās: Merila Strīpa, Hjū Grants, Rebeka Fērgusone, Saimons Helbergs, Džošs O’Konors u.c.

Viņas balss ir ideāla pretinde, lai atskurbtu vienā acumirklī! Šī dziedāšana atgādināja skaņas, kas dzirdamas, kad atkritumu tvertnē uz ritentiņiem cīkstas kaķis un pīle, traucoties lejup no kalna pa bruģakmeņiem klātu ielu. Vienlaikus viņā mājoja Marijas Kallasas kaisle, iedvesma un dramatiskais temperaments, kā arī cieša pārliecība, ka viņa ir viena no izcilākajām operas dīvām.

Apsēsta ar dziedāšanu, viņa allaž bija sapņojusi kļūt par operas solisti. Tas, ka nav ne balss, ne dzirdes, nespēja atturēt. Liktenis par viņu apžēlojās – neapšaubīdama savu vokālo dotību spozmi un pēc tēva nāves mantojusi pasakainu bagātību, viņa nopietni ķērās pie senā sapņa īstenošanas.

Viņa bija briesmīga, tomēr tik komiski briesmīga un lieliska savā ticībā, ka tas padarīja viņu par sensāciju, ko publika dievināja. Viņas bērnišķais naivums, degsme un alkas pēc mūzikas plosa gabalos sirdi un ir ārprātīgi smieklīga, bet tas ir brīnišķīgi!

Biļetes uz viņas koncertu Kārnegi koncertzālē tika izpirktas dažās minūtēs, bet viņas ieraksti nu kļuvuši par nenovērtējamu kolekcionāru retumu.

“Tas viss ir no mīlestības un par mīlestību. Mīlestību pret mūziku un dziedāšanu, pret mīļoto vīrieti, pret pārsteidzoši ekstravagantiem tērpiem! Patiess, dzīvespriecīgs stāsts par sapni, kas piepildījās,” – Merila Strīpa

“Spilgta, dzirkstoša, smieklīga un aizkustinoša oda visodiozākajai operdziedātājai vēsturē! Mazliet riskanti ausij, bet ir tā vērts!” – The Guardian

“Tīksme, ar kādu Merila Strīpa atveido savu lomu, izsaukdama greizsirdību un sajūsmu, sagādā neiedomājamu baudījumu. Savukārt Hjū Grants viņu draiski atbalsta, uzdodams pareizo toni filmas muzikālajam skanējumam: c’est la toune qui fait la musique,” – Paris Match

Oriģinālvaloda:  angļu
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
Festivāla atklāšana un filma FLORENSE FOSTERE DŽENKINSA Tr 21.09.2016 18:30 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
Noticis
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h50min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
Blaumaņa iela 26 - 18 Rīga 1011 Rīga