Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DRĒBNIEKMEISTARE / ПОРТНИХА

Se 24.09.2016 16:25
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
DRĒBNIEKMEISTARE

The Dressmaker, Austrālija, 2015, 118 min
Režisore: Džoslina Mūrhausa
Lomās: Keita Vinsleta, Laiems Hemsvorts, Džūdija Deivisa, Hugo Vīvings u.c.

Agrāk vai vēlāk tev radīsies iespēja nokārtot rēķinus ar savu pagātni. Pieredzētais, kas vajā viņu kopš bērnības, saistās ar baisu netaisnību un rūgtumu, tāpēc atmiņa izdzēsusi detaļas, atstājot vien pēdas, pēc kurām atrast mājupceļu…

Noslēpumaina un Parīzes šarma apvīta, viņa atgriežas savā putekļainajā, trūcīgajā pilsētiņā. Pārlaižot skatienu tukšajām, noplukušajām ielām un snaudošajiem namiem, viņa lēni aizsmēķē cigareti un, saviebdamās no tās sīvajiem dūmiem, nopūšas: “Esmu atgriezusies, pretekļi.”

“Viņa ir atgriezusies!” Krāšņa, augstprātīga, izaicinoša, ar franču smaržām un satriecošos Dior New Look tērpos – tāda viņa uzspridzina nomaļo kaktu, pārvēršot savu Singer šujmašīnu atriebes ierocī. Šī aizplīvurotā inde, kā arī melodrāmas, detektīva, ekscentriskuma, noir estētikas un daudz kā cita sajaukums, rada ilgstošu un satraucošu tīkama reibuma iespaidu.

“Drēbniekmeistare” uzjundī brāzmainas emocijas, mudinot atkal un atkal atgriezties pie šīs filmas. Nevainojama gaume it visā: izcila galveno lomu atveidotāju aktierspēle, spoži otrā plāna personāži, virtuozs operatora darbs, lielisks muzikālais noformējums. Īpaši izceļami – brī¬nišķie kostīmi! Itin kā nonāc Dior modes nama 1956. gada skatē eksotiskās mežonīgās dabas dekorācijās. Apburoši skaistā filma valdzina ar gleznainajiem kadriem un precīzu laika nogriežņa gaisotnes atainojumu.

Oriģinālvaloda:  angļu
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
DRĒBNIEKMEISTARE / ПОРТНИХА Se 24.09.2016 16:25 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
Noticis
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 18 gadu vecuma
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
Blaumaņa iela 26 - 18 Rīga 1011 Rīga