Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

CIENĪGS PRETINIEKS / ДОСТОЙНЫЙ СОПЕРНИК

Pk 22.09.2017 18:40
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
8.00
CIENĪGS PRETINIEKS
Tommy's Honour 

 
Lielbritānija, ASV, 2016, 117 min
Režisors: Džeisons Konerijs
Lomās: Ofēlija Lovibonda, Sems Nīls, Pīters Mulans, Džeks Loudens, Makss Dīkons

Skotija deviņpadsmitā gadsimta otrajā pusē slīgst viršu smaržā un miglu seģenēs. Piļu un klosteru drūmais diženums pārsteidz ar savu skarbumu un augstprātību, bet gaisā virmo viduslaiku, leģendu un tradīciju vēsmas. 

Šis stāsts ir par vienu no leģendām – tas aizved pie visu laiku elegantākā sporta veida pirmsākumiem. Un saistās ar tradīcijām. Golfs Skotijas dienvidu piekrastē…

Vecajam Morisam golfs iemiesoja dzīves jēgu. No grīnkīpera – laukuma dārznieka –  viņš izauga par profesionālu spēlētāju, četru Atklāto golfa čempionātu uzvarētāju.

Kaut gan viņš pārzināja vissmalkākās spēles nianses, turklāt eksperimenti un novatorisms padarīja viņu neuzveicamu, sociālā izcelsme neļāva atrasties līdzvērtīgās pozīcijās ar Skotijas aristokrātiju. Golfs bija džentlmeņu privilēģija.

Godprātīgais tēvs nodod savu meistarību dēlam, jaunajam Tomam Morisam, izaudzinot cienīgu sāncensi, kas pārspēj savu skolotāju. Dēla izcilie panākumi un galvu reibinošā slava nenovēršami aizēno tēva sasniegumus. Tuvo cilvēku attiecībās parādās plaisas.

Pie stāvas nogāzes, kur klostera drupas piesedz Sentendrjūsas Veco laukumu (Old Course) no bargajiem Skotijas vējiem, jaunais Toms Moriss pieņem sarežģītu lēmumu…

Tradīcijas ir sastapušās ar cienīgu pretinieku. Kura sitiens izrādīsies izšķirošais?

Divi leģendārie golfa spēlētāji, tēvs un dēls, būtiski iespaidoja golfa attīstību.

Tomam Morisam jaunākajam bija lielisks sitiens un viņš veikli rīkojās ar puteri, ripināšanas nūju. Savukārt viņa nestandarta pieeja īso un vidējo sitienu izspēlei ar nūjām-dzelžiem, kā arī progresīvie jauninājumi mainīja vispārējos priekšstatus par šo sporta veidu.                          

Filmas oriģinālvaloda: Angļu
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
CIENĪGS PRETINIEKS / ДОСТОЙНЫЙ СОПЕРНИК Pk 22.09.2017 18:40 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE 8.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga