Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

BRUKLINA / БРУКЛИН

Pi 26.09.2016 19:15
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
6.00
BRUKLINA

Brooklyn, Lielbritānija, Īrija, Kanāda, 2015, 105 min
Režisors: Džons Kroulijs
Lomās: Sirša Ronana, Emorijs Koens, Džims Broudbents, Domnals Glīsons, Džūlija Voltersa

Trīs nominācijas balvai “Oskars”, nominācija balvai “Zelta globuss”, piecas BA FTA nominācijas un kino balva, kā arī 18 starptautiski no¬zī¬mīgas godalgas un 26 no¬minācijas.

Ikvienam no mums pienāk brīdis, kad jāpārvar smagākā šķiršanās dzīvē – aiziešana no vecāku paspārnes, jo tā vai citādi mainīt savu dzīvi nācies daudziem. “Tu tik ļoti ilgosies pēc mājām, ka tev sagribē¬sies nomirt. Bet tu izturēsi, tas tevi nenogalinās.”

Majestātiskā Ņujorka, kas skrāpē debess jumu ar asām gigantisku augstceltņu korēm, ir nodrošinājusi pajumti veselai paaudzei ieceļotāju no Īrijas, kas devušies uz savu sapņu zemi labākas dzīves meklējumos. Tā arī mūsu varone ir pametusi Smaragda salu un drosmīgi šķērsojusi okeānu pārmaiņu priekšnojautās. Izpratusi un atradusi pati sevi, tikusi gala ar nostalģiju, pārdzīvojusi pirmo mīlestību un karjeras grūtības, viņa jau sāk pierast pie jaunās dzīves, kad negaidīta vēsts, vienkārša apstākļu sakritība visu ārkārtīgi samezglo un piespiež pieņemt sarežģītu lēmumu… Tā vai citādi, mājas ir tur, kur mīt sirds.

“Bruklina” ir ļoti silta, neiedomājami skaista, aizkustinoša un maiga filma, kas liek sevī iemīlēties jau no pirmā kadra. Neraugoties uz visu kino darba vizuālo krāšņumu, tā galvenā vērtība ir grandiozā aktieru meistarība, no kuras nav iespējams atraut acis, gluži tāpat kā nav iespējams nekļūt vāri sentimentālam no viņu atveidotā stāsta.

Neiekrizdama nevienā no žanra slazdiem, notverdama aizslīdošo skaistumu un atrazdama dziļu saturu konfliktā, filma eleganti pārnes mūs uz Amerikas gaisotni pagājušā gadsimta vidū. Klusinātās gaismas, vienmērīgais dzīves plūdums uz ekrāna un rāmā krāsu gamma, kas dominē personāžu apģērbā, rada neizsakāma, ne ar ko nesalīdzināma mājīguma sajūtu. Un tikai varones kliedzošais, spilgti zaļais tērps mums signalizē par tām nostalģiskajām sāpēm, kas plosa viņas sirdi.

Filma neapšaubāmi patiks tiem, kuri asa sižeta peripetiju un asiņainu drāmu vietā dod priekšroku īpašas gaisotnes, labā nozīmē vecmodīgam kino, kas apbur ar savu patiesumu un vienkāršību, ar jaudīgu un svarīgu izteikto domu.

Tas ir kaut kas īsts. Patiesa laime, kas atklājas filmas krāsās un mūzikā, ir reta dāvana mūsdienās, un nebūt nepārsteidz, ka filmas cildinājumos vienprātīgi saliedējušies atzītākie lielāko izdevumu kinokritiķi.

Oriģinālvaloda:  angļu
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
BRUKLINA / БРУКЛИН Pi 26.09.2016 19:15 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE 6.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h45min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
FESTIVĀLS BALTIJAS PĒRLE SIA
Blaumaņa iela 26 - 18 Rīga 1011 Rīga