Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

BEZGALĪBA / БЕСКОНЕЧНОСТЬ

Ot 26.09.2017 18:50
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
BEZGALĪBA
Éternité

Francija, Beļģija, 2016, 115 min

Režisors: Aņs Hun Trans
Lomās: Odrija Totū, Berenisa Bežo, Melānija Lorāna, Irēna Žakoba, Žeremijs Renjē, Pjērs Deladonšāns

Filmas oriģinālvaloda: franču

Francija, “Ģimenes portrets interjerā” XIX un XX gadsimtu mijā. Kaut kur citā pasaulē bango politiskās kaislības: sazvērestības, atentāti, revolūcijas un kari. Turpretī šeit valda vien bezrūpība, miers un skaistums – rit idilliskas harmonijas laikmets, ārpus laika un telpas. Saulaina vasaras diena. Gaismas stars slīd pa zaļojošo zāli un, nonācis fotoaparāta objektīvā, pamirst cilvēku sejās… Ģimene ir sastingusi, jo pozē fotogrāfijai – tā saglabāsies daudzas desmitgades, arī tad, kad šo cilvēku vairs nebūs starp dzīvajiem. Viņu pēcteči saspringti lūkosies bildē redzamajos vaibstos, cenšoties tajos saskatīt tālākā likteņa nojautu.

Sāga par spēcīgām, garā nesalauztām sievietēm, kuras simts gadus trīs paaudzēs centušās saglabāt savu pasauli un vairot mīlestību. Viņu dzīves mainās: parādās jauni cilvēki, attiecības, zūd skaistums. Un tikai patiesas jūtas izrādās pārlaicīgas: mīlestība un harmonija ir bezgalīgas kā dzīvība. Šajā stāstījumā par plašo ģimeni neuzjundās emocijas – tas plūst nesteidzīgi, apcerīgā atsvešinājumā, kas izteikts sižeta gausajā gaitā un rūpīgās pārdomās par katru notikumu. Tomēr šī atsvešinātība satriec un savaldzina ar neparasto skaistumu ik kadrā, kam meistarīgu ietvaru rada dižā Debisī, Hendeļa, Lista, Riharda Štrausa, Baha un Bēthovena mūzika. Uzsvērtajai melanholijai piemīt hipnotisks efekts, tā ieintriģē un izlīdzina visas filmas dramaturģiskās dīvainības. Un to nav maz…

Gatavojieties satricinājumam. Jūsu priekšā ir brīnišķīgs mākslasdarbs, kurā savijas austrumniecisks pasaules uzskats un rietumnieciska stilistika. Laika līganā un negrozāmā gaita, paaudžu maiņa, ģimenes vērtības, saplūsme ar dabu un franču Provansa ar XX gadsimta namiņiem un modi, no impresionistu darbiem izkāpuši tēli un dievišķa mūzika. Tajā ir kaut kas paradoksāls un dziļi aizkustinošs. Šīs filmas noskatīšanās atgādina lappusi, kas izplēsta no izsmalcināta mākslas albuma, vai burvīga dzejas krājuma izlasīšanu. Tā sniedz ārkārtīgi spēcīgu estētisko baudījumu. Gaisotnes un faktūras, detaļu un vērojuma kino. Ieklausīšanās un meditācijas kino, kurā fabula atvirzās otrajā plānā.

Filmas operators ir izcilais kameras, gaismas un ēnu meistars – Marks Lī Pinbiņs. Viņš uzņēmis arī Vona Karvaja filmu “Noskaņojums mīlēt”.  Apburoši gleznieciskajā darbā arī mūzika, montāža, temporitms, sižets un jutekliskums ir tikpat saisti un precīzi. Jums paveras durvis, un jūs nokļūstat citā vidē. Jūtat smaržas, dzirdat čaboņu un sirdspukstus, sajūtat ādas zīdu, pieskaraties vējā plandošiem matiem. Pamēģiniet. Pieredzēto nekad neaizmirsīsiet
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
BEZGALĪBA / БЕСКОНЕЧНОСТЬ Ot 26.09.2017 18:50 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE 6.00
Izpārdots
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: franču
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h55min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Teātra aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga