Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

BEIGU PRIEKŠNOJAUTA / ПРЕДЧУВСТВИЕ КОНЦА

Sv 24.09.2017 20:45
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
BEIGU PRIEKŠNOJAUTA
The Sense of an Ending

Lielbritānija, 2017, 108 min

Režisors: Ritešs Batra
Lomās: Džims Brodbents, Šarlote Remplinga, Mišela Dokerija, Emīlija Mortimera, Džo Elvins

Filmas oriģinālvaloda: angļu

Prestižās literārās Bukera prēmijas laureāta Džuliana Bārnsa romāna ekranizācija.

“Ja nu laiks sāktu ritēt atpakaļgaitā, lai atgādinātu, ka mūsu dzīve ir vien stāsts, ko stāstām paši sev…” – Džulians Bārnss.
   
Kas gan mēs esam bez savām atmiņām? Vai tas, ko spējam atcerēties, vienmēr atbilst tam, kā patiesi bijis? Jo ilgāk dzīvojam, jo mazāk saskarsmes lokā cilvēku, kuri vēl spētu atgādināt, ka šīs mūsu atmiņas ir tikai virspusējs stāsts, par kura ticamību cenšamies pārliecināt citus, bet galvenokārt jau paši sevi. Kaut jaunībā biji kareivīgs reformators un kompromisus nepieļaujošs sapņotājs, ar gadiem kļūsti pielaidīgāks, un nu jau šķiet pilnīgi pietiekami ar nelielu antikvariātu, pusdienām ar bijušo sievu un sazvanīšanos ar meitu. Lūk, tāds par 40 gadiem vecāks intelektuālis-dumpinieks, kas kļuvis par pieredzes mācītu sibarītu, no advokāta negaidīti saņem vēstuli ar mantojuma piedāvājumu. Ar šo papīra lapiņu sākas paša pagātnes izzināšana, kas atklāj daudz noslēpumu un pretrunu. Ceļojums pa atmiņu bangām pārvēršas emocionālā sprādzienā, nopietnā pārbaudījumā, kas piespiež pavisam citādi raudzīties un nodzīvoto mūžu.
   
“…Un pēc tam uzbrāzās mēness gaismas pieliets burzguļojošs vilnis, kam, tūlīt pat metoties augšup pa straumi, sekoja studentu bars ar skaļām rīklēm un lukturīšiem, kas cauršķēla tumsu,” – Džulians Bārnss
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
BEIGU PRIEKŠNOJAUTA / ПРЕДЧУВСТВИЕ КОНЦА Sv 24.09.2017 20:45 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
Noticis
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: Angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h50min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga