Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

AIZ KRAUJAS RUDZU LAUKĀ / ЗА ПРОПАСТЬЮ ВО РЖИ

Sv 24.09.2017 21:00
Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE
AIZ KRAUJAS RUDZU LAUKĀ
 
Rebel in the Rye
ASV, 2017, 106 min
Režisors: Denijs Strongs
Lomās: Zoja Doiča, Kevins Speisijs, Nikolass Holts, Sāra Polsone

Filmas oriģinālvaloda: angļu

Šī filma nav romāna "Uz kraujas rudzu laukā" ekranizācija. Tā ir brīvi interpretēta grāmatas tapšanas vēsture – dažas lappuses jauna cilvēka dzīvē. Cilvēka, kurš reiz kļūs par amerikāņu literatūras klasiķi.

Iesākumā bija vārds… Un pirmās teksta rindiņas, kas ieskauj lasītāju savas vienkāršības un spēka seģenē:

“… Ja jūs patiešām vēlaties dzirdēt šo stāstu, jūs droši vien vispirms gribēsiet uzzināt, kur esmu dzimis, kā pavadījis savu muļķīgo bērnību, ko darīja mani vecāki līdz manai piedzimšanai… Vārdu sakot, visus tos pekstiņus Deivida Koperfīlda garā…”

Vispār jau mūsu stāsts būs par ko citu. Varēsim vērot, kā dzima viens no nozīmīgākajiem XX gadsimta romāniem – “Uz kraujas rudzu laukā”. To radīja slavenākais pasaules literatūras vientuļnieks tajos tālajos laikos, kad nepiemērotība dzīvei kļuva par kultu

Amerika pagājušā gadsimta vidū. Necilas, tomēr apburošas vecās Ņujorkas dekorācijas. Neiedomājamas intelektuālās jaudas un koncentrācijas putekļiem klātais laikmeta valdzinājums.

Kas jūs esat, Selindžera kungs? Kas ir jūsu dumpīgais varonis? Ko jūs slēpjat, patvēries no pasaules aiz augstajām akmens savrupnama sienām?

“Zini, es iedomājos, ka visi mazie bērni rotaļājas milzīgā rudzu laukā. Tūkstošiem mazu bērnu, un tuvumā neviena cilvēka – neviena pieaugušā, tikai es. Un es esmu tādas stāvas, stāvas kraujas malā. Un man jānotver ikviens, kas grasās krist lejā, – saproti, viņi draiskojas un neskatās, uz kurieni skrien, un tad man jāpiesteidzas klāt un jāpasargā viņi, lai nenokristu lejā no kraujas. Tas ir viss mans darbs. Es esmu sargātājs rudzu laukā...” – Džeroms Deivids Selindžers.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
AIZ KRAUJAS RUDZU LAUKĀ / ЗА ПРОПАСТЬЮ ВО РЖИ Sv 24.09.2017 21:00 Kino Splendid Palace, MAZĀ ZĀLE 7.00
Izpārdots
Der zināt

Lai varētu noklausīties filmu sinhrono tulkojumu, festivāla rīkotāji lūdz skatītājus savlaicīgi parūpēties par austiņu (standarta 3,55 mm kontaktspraudnis, kā datoriem, CD atskaņotājiem) iegādi.
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h50min

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga