Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

AD LUCEM: SKAŅAS MEDITĀCIJA

Ot 27.06.2017 20:00
Rīgas Reformātu baznīca
8.00 - 10.00
Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM 2017
SKAŅAS MEDITĀCIJA / SOUND MEDITATION

27. jūnijs 20:00, Rīgā, Reformātu baznīcā

SKAŅAS MEDITĀCIJA / SOUND MEDITATION
Ensemble Musiques Nouvelles (Beļģija):
Žans Pols Desī (Jean-Paul Dessy, Beļģija, čells, perkusijas, mākslinieciskais vadītājs)
Pjērs Kirinī (Pierre Quiriny, sitaminstrumenti)
Andrē Ristiks (André Ristic, klavieres)
Hugo Kolps (Hugues Kolp, ģitāra
Jareks Frankovskis (Jarek Frankowski, skaņu inženieris)

Ensemble Musiques Nouvelles jeb Jaunās mūzikas ansamblis ieņem īpašu vietu Beļģijas un Francijas mūzikas dzīves arēnā. Dibināts 1962. gadā kā viens no pirmajiem jaunās mūzikas ansambļiem Eiropā, Ensemble Musiques Nouvelles arvien prezentē speciāli ansamblim rakstītu jaunāko mūziku un par savu augstāko prioritāti uzskata ciešu sadarbību ar komponistiem šīs mūzikas tapšanā. Kopš 1998. gada ansambļa mākslinieciskā vadība ir komponista, diriģenta un čellista Žana Pola Desī (1963) rokās. Viņa radošajai pasaulei ir stingras saknes gan klasiskajā mūzikā, gan roka un elektroniskajā mūzikā. Desī muzikālo gaumi ietekmējuši kā Džimija Hendriksa (Jimi Hendrix) elektriskie transa stāvokļi, tā Džačinto Šelsi (Giacinto Scelsi) mūzikas skaņu plūdmaiņas. Tādēļ žanru saplūsme viņa daiļradē notiek ar neticami dabisku plūsmu, kas viegli šķērso jebkuru iespējamo robežu starp klasisko, moderno, etnisko un populāro mūziku – reizēm dažādi žanri pat tiek atskaņoti vienlaicīgi! Desī sauc par mūziku to, kurā “skaņa ir jēga, tonis ir laiks, žests ir doma, un mūzika paliek svēta un piepilda akordus ar mīlestību”. Žana Pola Desī muzikālie meklējumi apzināti ietiecas sakrālās mūzikas laukā: koncertu viņš uztver kā liturģiju, instrumenta spēli kā meditācijas veidu, komponēšanu kā sava veida pravietojumu un skaņu kā atklāsmi. Šis garīgais elements ir svarīga sastāvdaļa arī Musiques Nouvelles darbībā un ansambļa koncertos, kurus grupas mākslinieciskais vadītājs Žans Pols Desī apraksta kā "enerģijas pilnus mirkļus, kuros skatītāji saņem spēcīgu stiprinājumu viņu sirdīm un garīgumam".

“Skaņas Meditācija” ir ansambļa Musiques Nouvelles jaunā koncertsērija, kuras Opuss #1 ar lieliem panākumiem tika prezentēts Bozar koncertzālē Briselē 2015. gada decembrī, savukārt Opuss #2 tika pirmatskaņots 2017. gada janvārī Monsas jaunajā koncertzālē ARSONIC (Beļģija). Klausītājiem tiks piedāvāta šīs koncertsērijas labākā izlase, kas Latvijā izskanēs pirmo reizi. Programmā iekļauta Arvo Perta, Olivjē Mesiāna, Johana Sebastiāna Baha, Gijoma de Mašo, Lučāno Berio, Andrē Ristika, Žana Pola Desī u.c. komponistu mūzika. Tā ir kontemplatīva skaņas liturģija, kas, meistarīgi sakausējot vienotā skaņu pasaulē mūsdienu laikmetīgās mūzikas kompozīcijas ar vecmeistaru darbiem, aizved iekšējā ceļojumā uz intīmu, īpaši smalku klausīšanās pasauli bezlaika skaņas telpā.

Komponists, diriģents un čellists, Žans Pols Desī ir diriģējis vairāk nekā 200 laikmetīgās mūzikas darbus visā pasaulē, ieskaņojis vairāk nekā 50 kompaktdiskus ar klasisko mūsdienu mūziku, saņemot daudzus apbalvojumus (Le Monde de la Musique, Diapason d'Or u.c). Viņš sacerējis simfonijas, kamermūziku, elektronisko mūziku un arī operu Kilda, Lile des Hommes-oi-seaux, ko pats diriģēja Edinburgas festivāla atklāšanā 2009. gadā. Prestižais mūzikas ierakstu nams Harmonia Mundi ir laidis klajā divus kompaktdiskus ar viņa darbiem: The Present’s presents un Prophètes čellam solo paša autora ieskaņojumā. Viņš sacerējis arī lielu skaitu skatuves mūzikas pēc režisoru un horeogrāfu pasūtinājumiem, kā arī mūziku filmām, šoviem un multimediāliem projektiem. Paralēli mūziķa karjerai Žans Pols Desī ieguvis arī maģistra grādu filozofijā un literatūrā.

Vairāk informācijas – vietnē www.musiquesnouvelles.com

Introvertās mākslas festivāls AD LUCEM ir mākslas radīta telpa, kas sniedz patvērumu no ikdienas steigas un stresa – miera un harmonijas oāze, kurā var ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu. Ik gadu sadarbībā ar izciliem māksliniekiem festivāls AD LUCEM piedāvā augstvērtīgus koncertus, kuru raksturīgā iezīme ir īpašais introvertās mākslas fenomens. Tas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, meklēt būtisko un atklāt sevī dabiski mītošo garīgumu.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
AD LUCEM: SKAŅAS MEDITĀCIJA Ot 27.06.2017 20:00 Rīgas Reformātu baznīca 8.00 - 10.00
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Skolēniem, studentiem, pensionāriem, ILK kartes īpašniekiem biļešu atlaide - 20%! (Atlaide darbojas, pie ieejas uzrādot apliecību!)

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 7 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, krievu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~1h
Ieeja pasākumā: no plkst. 19:30
 

Norises vieta
Mārstaļu iela 10 Rīga Latvija
Organizators