Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Youth Song and Dance Festival

Se 01.07.2017 13:00
8.00 - 25.00
Deju svētki I uzvedums / XII jaunatnes dziesmu un deju svētki ''Es palikšu''

Šī gada vasaras dziesmu un deju svētki ir pildīti ar jaunības entuziasmu, jo dziesmu svētkos debitēs 14 jaunie diriģenti, un uz skatuves kāps gandrīz 40 000 brīvībā dzimuši jaunieši.  Dziesmu svētku koncertā papildus jau iemīļotām dziesmām “Viņa lido uz stropa pusi” un “Mana tēvzeme ir mana mīla” skanēs arī pilnīgi jauni skaņdarbi, piemēram, klausītājiem tiks piedāvāta Kadri Voorandi, Eeva Talsi un Mari Jirjens un dziesmu svētku vienas idejas autora, Rasmusa Puuri, mūzikas daiļrade.

“Šo jauniešu svētku vērtību kodā slēpjas paaudžu sasaiste. Saknes neiesakņojas augsnē pašas par sevi. Sirdzsliesmas dzimst vienotībā, un spēku gūst koru uzstāšanās kopīgajā akordā skanošajā Reina Rannapa un Lidijas Koidulas skaņdarbā „Igaunijas zeme un Igaunijas sirds”,” piebilst XII jaunatnes dziesmu un deju svētku rosinātāja Aet Maatee.

Iedvesma Kalevi centrālajā stadionā notiekošajiem deju svētkiem ir gūta no teikas “Rītausma un Krēsla”. Dejotājus pavada dzīvā mūzika, un uz skatuves kāpj jaunie galvenie varoņi – Rītausma un Krēsla, kas blakus Vectēva lomā esošajam Ivo Linna, debitē uz skatuves un kopā prezentē deju svētkiem rakstīto jauno daiļradi.

Jaunatnes dziesmu svētku galvenais diriģents ir Heli Jirgensone, deju svētku uzveduma galvenais režisors ir Margus Toomla. XII jaunatnes dziesmu un deju svētki „Es palikšu“ notiek Tallinas dziesmu svētku estrādē un Kalevi stadionā no 30. jūnija līdz 2. jūlijam.


XII jaunatnes dziesmu un deju svētku uzvedumu un koncertu programma:
Piekt., 30. jūnijā plkst. 19:00 Deju svētki  I uzvedums Kalevi stadionā
Sest., 1. jūlijā plkst. 13:00 Deju svētki II uzvedums Kalevi stadionā
Sest., 1. jūlijā plkst. 15:00 Tautas mūzikas svētki Kalevi stadiona tuvumā (bez biļetes)
Sest., 1. jūlijā plkst. 19:00 Deju Svētki III uzvedums Kalevi stadionā
Svēt., 2. jūlijā plkst. 9:30 Gājiens
Svēt., 2. jūlijā plkst. 14:00 Dziesmu svētki Tallinas dziesmu svētku estrādē

Vairāk informācijas: http://www.laulupidu.ee

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Pasākuma ietvaros