Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Austrumu Mūzikas Festivāls RUMI FEST

Se 01.10.2016 18:00
Lielā Ģilde
12.75
Avšaloms Fardžuns un Avi Agababa (Izraēla)
Avšaloms Fardžuns, ansambļa “Bustan Abraham Ensamble” dibinātājs, spēlē kānūnu, seno 90 stīgu klavieru priekšteci. Strinkšķināmie daudzstīgu instrumenti, ko sauc par kānūnu, bija pazīstami jau senatnē. To savā daiļradē pieminējuši daudzi Austrumu dzejnieki.

Avi Agababa, viens no labākajiem Izraēlas perkusionistiem, spēlē dažādus sitamos instrumentus. Perkusionistiem bieži vien jāspēle uz daudziem instrumentiem vienlaicīgi, kas prasa īpašas iemaņas un labu koordināciju.

Mūziķi piedāvā repertuāru, kas balstīts galvenokārt uz improvizāciju, kā arī Avšaloma jaunākās kompozīcijas un ansambļa “Bustan Abraham” iepriekšējo gadu kompozīcijas. Avšaloms spēlē kānūnu netradicionālā manierē, pielietojot dažādas tehnikas, kas raksturīgas gan Austrumu, gan Rietumu mūzikai.

Mākslinieki aicina satriecošā ceļojumā, kas ieved klausītājus meditatīvā, hipnotiskā, aizraujošu ritmu un virtuoza izpildījuma gaisotnē.

https://www.youtube.com/watch?v=dSN3CahqJlU

Duets
Vardans Havanisjans (duduks, basduduks, čvī) |Armēnija, Beļģija)
Emre Giltekins (sazs, baglama, judžtelli, šelpe, tanburs, balss |Turcija, Beļģija)

Vardans Havanisjans
Vardans Havanisjans ir atzīts duduka un citu tradicionālo armēņu koka pūšamo instrumentu spēles meistars. Dudukam, senam pūšamajam instrumentam, ir silts, maigs, viegli klusināts tonis un samtains tembrs. Tas piepilda sirdis ar dziļiem pārdzīvojumiem, domām par mūžību, miera un rimtuma sajūtu. Duduka spēles meistars  Vardans Havanisjans ļauj gremdēties šajā dvēseles mistikas stāvoklī. Ne velti spēli uz šī unikālā tautas instrumenta UNESCO ir atzinis par cilvēces nemateriālās kultūras mantojuma šedevru.

Vardans mācījies duduka spēli pie atzīta meistara Hačika Hačatrjana. Audzis tradicionālās armēņu mūzikas gaisotnē, viņš viegli improvizē arī ar dažādu valstu mūziku, apvienojot tautas mūzikas un džeza ritmus. Viņa vārds kļuva plaši pazīstams pasaules mērogā pēc tam, kad viņš sāka sadarboties ar Jasminu Levi un grupām “Arax”, “Hijaz” un “Blindnote”, ar ko kopā koncertēja Eiropā, Kanādā, Austrālijā un Āzijā.

Emre Giltekins
Giltekina ģimenē muzicēšana ir tikpat dabiska kā elpošana. Dzimis 1980. gadā Laluvjērā, Beļģijā, Emre Giltekins iepazina mūziku, pateicoties savam tēvam Lifti Giltekinam, kurš mācīja viņam spēlēt sazu un lautu ar garu grifu, kam ir ārkārtīgi maiga skaņa. Šis instruments dažādās variācijās ir plaši izplatīts Vidusāzijā līdz pat Sibīrijas robežām, taču tikai Anatolijā tas sasniedzis savu izteiksmīgumu un māksliniecisko apogeju.

Emre turpināja mācīties pie tādiem pazīstamiem meistariem kā Talips Ozkans un Mustafa Karačepers, kuru skaņdarbi ieņem nozīmīgu vietu turku tautas mūzikā.

Šodien Emre Giltekins ir atzīts mākslinieks, viņš piedalās daudzos muzikālos projektos un darbojas dažādos mūzikas virzienos. Viņš pilnveido savu meistarību, sadarbojoties ar dazādu kultūru pārstāvjiem, tādiem mūziķiem kā Maliks Pefe Sou (Senegāla), Gorans Bregovičs (Serbija), Veronika Žilē (Beļģija) un Dādmers (Irāna). Viņš spēlē arī vairākos ansambļos, piemēram, “Blindnote” un ģimenes ansamblī “Gültekinler”. Neskatoties uz to, ka viņa pamatprofesija ir skaņu inženieris, Emre raksta arī kinomūziku.

Vairāk informācijas: http://RUMIFEST.LV

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Austrumu Mūzikas Festivāls RUMI FEST Se 01.10.2016 18:00 Lielā Ģilde 12.75
Der zināt

Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

No 23.septembra biļetēm piemērota 15% atlaide. Cenas šajā periodā ir norādītas ar atlaidi!
Pasākumu drīkst apmeklēt:
nav vecuma ierobežojumu
Bezmaksas ieeja: līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atseviššķu sēdvietu
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Norises vieta
Amatu 6, Rīga Latvija
Organizators
Austrumu Kultūras Centrs, Biedrība
Anniņmuižas bulvāris 2B-25 Rīga LV-1067 Rīga